Ювентус 1-1 Арсенал: Вивиан Миедема отбелязва спасителна точка за Арсенал

Вивиан Миедема отбеляза три гола във всички турнири този сезон

Голът на Вивиан Миедема помогна на Арсенал да се върне наравно с Ювентус в мача от груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА за жени.

Това бе първи гол за холандския нападател от седем мача.

Ленет Беренщайн откри резултата за Ювентус със силен удар при контраатака, преди да бъде преодолян покрай вратаря на гостите Мануела Зинсбергер.

Но ударът с глава на Миедема в 61-ата минута от корнер на Фрида Манум спаси точка за контузения Арсенал.

Арсенал вече има седем точки на върха в група C, докато Ювентус е втори с пет точки, а Лион, който победи Цюрих с 3:0 по-рано в четвъртък, е на трето място с четири точки.

Манчестър Юнайтед прекрати поредицата от победи на Арсенал от 14 мача на Световните серии по покер със своя отбор Драматична победа в добавеното време На стадион “Емирейтс” в събота, но отборът на треньора Йонас Едвал изглежда нямаше увереност на стадион “Алианц”.

Те доминираха през първото полувреме и Стина Плакстениус на два пъти беше агонизиращо близо до откриването, стреляйки в прорязания пас на Манум, преди да засече центриране на друг норвежки полузащитник, но го прати право във вратаря на Ювентус Полин Беро-Манин.

Единственият забележителен шанс на Ювентус дойде в първите 45 минути след полувремето, но мощният удар на Ариана Карузо с глава след центриране на Барбара Бонанси не беше насочен.

Въпреки всички шансове на Арсенал, пробивът на Беренщайн в 52-ата минута беше достатъчен, за да излезе от безизходицата и въпреки че голът на Миедема дойде само девет минути по-късно, Арсенал не успя да намери момент на магия, за да грабне плячката.

Caitlin Forward се доближи два пъти, но Beraud Magnin отказа бившия си клуб, когато изчисти първия опит и затвори австралийския нападател, за да се задави при втория.

“Мислех, че можехме да спечелим тази вечер предвид шансовете, които създадохме”, каза Едивал. “Излязохме от наистина труден мач срещу Юнайтед и се върнахме към нашия начин да играем срещу труден отбор.”

Артилеристите се нуждаят от Миедема, за да блесне в отсъствието на Мийд

Въпреки че Юнайтед направи първото въздействие върху рекорда на Арсенал този сезон, Арсенал ще бъде най-разочарован да види своя нападател Бет Мийд, който е вкарал пет гола във всички състезания този сезон, да плаче в края на този мач.

Разочарованието ще се увеличи с новините от Med Той получи травма на предна кръстна връзка И сега той е определен за продължителен период от време на игра.

Артилеристите бяха забележимо слаби в Торино, като липсваха Леа Уилямсън, Лена Хъртиг, Ким Литъл и Рафаел Соуса.

Босът на Арсенал Едивал каза, че отборът му е в “трудна ситуация” поради броя на контузените, но някои от неговия отбор може да се завърнат за обратната среща на стадион “Емирейтс” на 7 декември.

Пластинос беше оживен през първото полувреме, но му липсваше острието на Арсенал и се надява, че Миедема сега може да достигне нивото, което я накара да стане най-добрият голмайстор на клуба за всички времена със 132 гола.

26-годишният играч разби две положения над гредата в последните 10 минути, след като се върна само след Отпуск Точно навреме за мача срещу Юнайтед.

„Много съм щастлив от нейната цел, винаги става дума за намиране на баланс със свежест и продължаване на тренировките и играта“, добави Едивал.

„Можете да видите, че Вив се бори здраво днес с отбора на терена и това е, от което се нуждаем.“