Чемпиъншип: Родъръм изуми Шефилд Юнайтед и Уотфорд достигна топ 6 | шампионат

Шефилд Юнайтед Те бяха лишени от възможността да се изкачат до върха на шампионата след съперниците от Южен Йоркшир Родърхам Тя спечели на Bramall Lane за първи път от 42 години.

Бен Уилс вкара решителния гол през първото полувреме, след като Чидосе Огбени се занесе в наказателното поле и намери капитана на Милърс непокрит, за да завърти тихо топката в мрежата.

Енда Стивънс вкара топката във вратата точно преди полувремето, докато Блейдс търсеха изравнителен гол, но опитът за преплитане беше отхвърлен поради засада.

Виктор Йохансон удържа свирепия удар на Джон Игън в началото на второто полувреме и парира късен опит на Оле Макбърни, докато резервата Били Шарп беше отстранен от Блейдс, които не успяха да вземат нищо от играта, в която доминираха.

Джош Рафълс отбеляза първите си два гола Хъдърсфийлд – Включително дързък победител – тъй като долната страна на турнира победи високото ниво QPR 1-2 на улица Loftus.

На Линдън Дайкс му бяха необходими само 81 секунди, за да изведе домакините напред в своето 100-но участие за клуба, а откриването дойде само мигове след като Сини Динг елиминира Дани Уорд в игра един на един в другия край.

Terriers отговориха бързо, докато ранното темпо на играта продължи, като Raffles се наложи със силен завършек в горния ъгъл. Бранителят решително победи Денг отново, като завърши центриране отгоре над наказателното поле преди почивката.

Джош Рафълс от Хъдърсфийлд празнува, след като помогна с двата си гола да победи Куинс Парк Рейнджърс Снимка: Зак Гудуин/Пенсилвания

Лутън Мениджърът Нейтън Джоунс каза, че ще говори със Саутхемптън за овакантената мениджърска позиция в сряда, но настоя, че преминаването към клуба от Висшата лига “не е свършена сделка”.

Говорейки след загубата с 0:2 във вторник в Оживен град, процъфтяващ градУелсецът каза, че е „забележителна чест“ да се обърна към него и добави: „Надявам се феновете да разберат защо ще говоря, защото това е различен свят във Висшата лига. Искам да бъда там един ден, независимо дали е с Лутън или някой друг. Това е просто шанс да отида. Чат и вижте дали работи за мен.“

Отборът на Джоунс допусна два пъти в първите 13 минути, като и двете попадения дойдоха от подавания от лявото крило на Морган Фокс. Ник Пауъл пристигна късно в наказателното поле, за да влезе в откриването, преди Том Локиър, под натиска на Лиъм Делап, да го реализира и да го вкара.

Дубълът на Жоао Педро беше достатъчен за победата четене това изпратено Уотфорд вътре в шампионат места за плейофи. Бразилският нападател вкара във всяко полувреме, за да донесе шестата победа на Хорнетс в 10 мача, откакто Славен Билич пое отбора.

Педро тихо се обърна от мястото си, след като беше фаулиран от Ови Еджария, тъй като Рединг не успя да изчисти А Уотфорд ъгъл. Той постигна заслужена победа с контролиран удар от въздуха покрай резервния вратар Дийн Бузанес късно.

Майкъл Карик изключителен Мидълзбро контрол Блекпул за победа с 3-0 на Bloomfield Road и скочи с четири места до 16.

Обновеният Боро поведе след попадение на Айзая Джоунс в 15-ата минута и не даде контрол. Отборът на Карик вкара втория гол, заслужен за превъзходството им, след като Маркъс Форс падна от дузпа три минути след края на първото полувреме.

Премиерът Чуба Акпом реализира центрирането на Райън Джайлс в 65-ата минута, за да вкара четвъртия си гол в четири мача, за да сложи край на оставащите съмнения за изхода.

Бъроу, който не е постигнал победа в първите си шест мача като гост за сезона, спечели три от четири като гост след такъв огромен успех. Карик събра седем точки от четири мача от назначаването си миналия месец.

Лиам Розениър беше впечатлен от това, което видя ореол При победата с 3-2 в Кардиф Въпреки че изкара само три тренировки с новия си отбор. Бившият защитник беше треньор на Тигрите миналата седмица и спечели четири точки от първите си два мача.

След като доминираха през първото полувреме в столицата на Уелс, Хъл имаше само гол в четвъртата минута от Деметриус Билкас, за да покаже усилията си. Освиркванията на феновете на Кардиф, когато отборът напусна терена за полувремето, показаха мнението им за представянето.

Тогава Калъм Робинсън вкара 90 секунди през втората част преди центрирането на Гавин Уайт, за да изведе домакините с глава. Но Рейгън Слейтър изстреля два гола за няколко минути, за да открадне шоуто и да даде на Розениър първата си победа над Хъл.

Късният гол на Трой Дийни беше забелязан Бирмингам Сити Вземете точка от забавен мач с равенство 2-2 Суонзи Сити. Суонзи изглеждаше готов да спечели, след като не успя да успее да успее да удари с глава на Скот Хоган.

Оливие Нчам поведе впечатляващото бягане от 20 ярда до нивото на гостите в Сейнт Андрюс преди рядък гол от капитана на Суонзи Мат Граймс. Но ветеранът капитан на сините Дени удари от близко разстояние, за да спаси точка за отбора на Джон Юстас.

Ковънтри Те продължиха скорошното си възраждане, като записаха третата си поредна победа в турнира с победа извън модела Уигън. Небесносините притиснаха откриването и бяха възнаградени в хода на мача, тъй като Густаво Хамър стреля накриво. Тело Асгард засече директен удар на Макс Пауър към вратаря на Ковънтри Бен Уилсън, докато Уигън настоя за изравняване, но Виктор Гиокрис се нахвърли върху топката на Джош Екълс, за да завърши победата късно.