Хари Кейн ще бъде на разположение за мача на Англия от Световното първенство срещу САЩ, потвърди Гарет Саутгейт | футболни новини

Мениджърът на Англия Гарет Саутгейт потвърди, че капитанът Хари Кейн ще бъде на разположение за петъчния мач със Съединените щати на Световното първенство.

Капитанът на Англия получи удар по десния си глезен през второто полувреме на победата им с 6-2 над Иран в понеделник и игра 25 минути, преди да бъде заменен след 76 минути и му беше направен скенер, за да се определи степента на контузията.

Sky Sports News И е казано Очаква се Саутгейт да посочи непроменения стартов състав От победата с 6-2 над Иран в утрешния мач от група B на Световното първенство срещу Съединените щати.

На своята пресконференция преди мача преди срещата със САЩ Саутгейт каза: „Браво Хари. Би било смело решение да го извадя от титулярния състав!“

Моля, използвайте браузъра Chrome за леснодостъпен видеоплейър

Джейми Реднап демонстрира защо лидерството на Хари Кейн ще бъде ключово за шансовете на Англия да продължи напред в Катар

След ранното си напускане в мача на Англия срещу Иран, Джордан Пикфорд каза пред медиите, че Хари Кейн се е върнал на тревните кортове със своите съотборници.

Актуализацията дойде, след като Джордан Пикфорд призна, че Кейн е тренирал с останалата част от отбора в сряда. Мисля, че е добре, може би малко боли, но днес е с нас на тревата. Вратарят каза, че е добре.

Магуайър ще стартира срещу САЩ

Хари Магуайър продуцира авторско шоу

Хари Магуайър ще започне мача на Англия срещу Съединените щати утре и е готов да спечели 50-ия си мач.

Противоречивият избор на Магуайър в стартовия състав при първата победа на Англия над Иран доведе до едно от най-сигурните му представяния за сезона. Той засече гредата в началото, а след това направи асистенция за първия гол на Букайо Сака.

Имаше притеснения относно годността на Магуайър за втория мач в група В, след като той беше принуден да напусне срещу Иран поради заболяване. Но сега той се възстанови и играе пълноценна роля в треньорството на Англия.

„Бях разочарован да дойда [against Iran]Магуайър каза: “Чувствах се зле през второто полувреме, направихме всички правилни неща, тренирах два дни и се чувствам добре. Готов съм да тръгна утре.

“Моят 50-ти мач ще бъде наистина горд момент за мен. Имам някои невероятни спомени. Всеки път, когато облека фланелката, това е момент на гордост.

„Вкарване на четвъртфиналите на Световното първенство и Евро, достигане до полуфиналите, достигане до финала: имаше толкова много спомени.

„Все още има много момчета, които бяха там при моя дебют, които все още са там. Играл съм много мачове с Джон Стоунс, той беше там във всеки мач, в който съм участвал.“

Саутгейт: Няма да оценим Стоунс и Магуайър, докато не си отидат

Саутгейт скочи в защита на Магуайър, който беше критикуван за формата си, след като загуби мястото си в титулярния състав на Манчестър Юнайтед.

Джон Стоунс и Хари Магуайър на тренировка
снимка:

Мениджърът на Англия особено похвали партньорството на Магуайър като централен защитник със Стоунс, като дефанзивното дуо беше опора в неговия отбор през целия му мандат.

„Искахме да изградим нашия отбор, който има способността да играе отзад“, каза Саутгейт. „Хари и Джон Стоунс предоставиха толкова страхотна платформа за надграждане.

„Не бихме оценили тази стабилност в притежанието на топката, докато той не беше там. И те могат да се защитават добре. Те познават игрите си и се борят един за друг. Те се гордеят, че пазят чисти мрежи, но трябва да се освежат!“

„50-ият мач на Хари е напълно заслужен. Той изигра огромна роля в два големи турнира и надявам се в третия.“

Обръщайки се към тази критика, Магуайър добави: „Като футболист никой не обича да бъде критикуван, но това е част от играта. Кристиано [Ronaldo] Той е най-добрият футболист на всички времена и е критикуван ден след ден.

Английският защитник Хари Магуайър казва, че има голяма вяра в способностите си и иска да се бори за мястото си в своя клуб Манчестър Юнайтед, добавяйки, че критиките са част от играта.

„Той е критикуван всеки ден, така че ще се случи с всички нас. Трябва да ходим на тренировка и да даваме всичко от себе си и това е всичко, което можете да направите.“

По-рано тази седмица вратарят Пикфорд даде доверието на Магуайър. „Той трябва да бъде уважаван много повече, но всеки играч бива критикуван. Мисля, че това е малко несправедливо. Неговото представяне на терена показа колко добър е той.

„Той беше страхотен. Беше наистина добър онази вечер, получи асистенция и може би можеше да спечели дузпа с този VAR, който беше срещу нас.

“Имам страхотни отношения с него. Повечето от моя лагер имат Хари пред мен и той е на много добро място сега.”

Сонес: Кейн трябваше да се спаси

Англичанинът Хари Кейн се мръщи от болка срещу Иран
снимка:
Англичанинът Хари Кейн се гърчи от болка срещу Иран

Говорейки от Греъм Сунес от Sky Sports на ITV:

„Гледам Англия директно и когато видя предизвикателство, си мисля: „Това момче има история с глезените си.“

“Той остана малко ниско, не беше прав, ходеше твърде предпазливо. Мисля си, “Той трябва да си тръгне сега. .

„Някои играчи трябва да се спасят. Той е голмайстор. Той си мисли: „Има голове в този мач срещу Иран и аз ще продължа да играя.“ Мисля, че това е погрешно.

“Мисля, че мениджърът трябваше да се отдалечи от него веднага, аз също бях на трето място в този момент. Няма нужда да рискувам Хари повече.

“Писах за това състезание, преди да дойда тук и мисля, че Англия може да се справи наистина добре, стига Хари да вкарва много голове. Не съм сигурен, когато играят с правилните отбори, кой друг ще отбележи головете.

“Така че виждам, че можеше да бъде избегнато и това за мен зависи от треньора, защото играч, който иска да бъде голмайстор в това състезание, ще действа егоистично в тази ситуация. Той трябва да се спаси там.

„Той трябваше да си тръгне веднага. Трябваше да е на леда и да се качи веднага.“