Уилям Салиба признава, че Франция е била “разтърсена” от Тунис при загубата им с 1:0

Уилям Салиба признава, че Франция е била „разтърсена“ от Тунис при загубата им с 1:0 от африканците и обвинява изпращането на неопитна страна в необичайни позиции за първата им загуба на Световно първенство от 2014 г. насам.

• Уилям Салиба казва, че Франция е била разтърсена от Тунис при поражението в група D
  • Бранителят на Арсенал каза още, че футболистите не са играли на обичайните си позиции
  • Поражението беше първата загуба на Франция на Световно първенство след победата над Германия през 2014 г
  • Сега световните шампиони ще играят с Полша на 16-финалите в неделя

Уилям Салиба призна, че Франция е била разтърсена от представянето на Тунис при загубата им с 1:0 от африканския отбор.

Салиба влезе като резерва през второто полувреме на доста променения френски отбор, който вече се беше класирал за осминафиналите, но не можа да попречи на световните шампиони да загубят последния си мач в груповата фаза.

Говоря на занимавай се със спорт Защитникът на Арсенал отбеляза, че няколко играчи са били разположени на необичайни места и че единайсетте не са свикнали да се подреждат заедно. Централният защитник също така призна, че бързото начало на мача на Тунис е повлияло на представянето им.

Уилям Салиба казва, че силно промененият френски отбор е “разтърсил” Тунис от поражението си

Той каза: „Определено не беше лесен мач днес. Отборът беше сменен и имаше много момчета, които не са играли заедно преди, така че беше малко трудно. Беше малко по-добре през второто полувреме на в началото, но след това допуснахме този гол.” Натискахме в края, за да се опитаме да отбележим, но за съжаление това не беше достатъчно.

Не бих казал, че имаше някакво притеснение, но бяхме малко разтърсени в началото на мача. Но имаше играчи, които не бяха на обичайната си позиция, така че не бяха свикнали с това.

21-годишният футболист спечели осмата си игра за Франция, след като влезе в турнира след поредица от впечатляващи представяния за Арсенал, който в момента води във Висшата лига с пет точки.

Поражението беше първото поражение на Франция на Световно първенство след отпадането им от Германия през 2014 г

Тунис обаче развали групата на Салиба за Световната купа и непобедения рекорд на Франция в състезанието благодарение на победата на Уахби Хазри от второто полувреме.

Франция почти измъкна точка от мача в добавеното време, но след дълго забавяне изравнителният гол на Антоан Гризман беше отменен от видео асистент-рефера, след като френският нападател изглеждаше в засада при натрупването.

Селекционерът Дидие Дешан призна, че промените му в състава не са помогнали на Франция, но вярва, че те биха могли да се отплатят по-късно в надпреварата.

„Имахме някои трудности с изборите, които направихте.“ признат от президента на Франция. Трябва да ни помогнете след четири дни.

Дидие Дешан каза, че е имало трудности при избора на отбора, който видя Франция да губи с 1:0 от Тунис

Някои играчи бяха в опасност [of injury] И току-що изиграхме две игри с висок интензитет. Позволих на заместниците да видят разликата [in quality] в мача от световното първенство. Постигнахме целта, ще се възстановим и сега започваме второ състезание.

Поражението беше първото поражение на френската страна на Световното първенство след отпадането им на четвъртфиналите от Германия на турнира в Бразилия през 2014 г.

Сега Франция ще се насочи към фазата на елиминациите на състезанието, знаейки, че ще се изправи срещу Полша в неделя, след като поляците блеснаха на второ място от група C по голова разлика.