Тони Моубрей признава, че победата на Съндърланд в Милуол се почувства по-малко успокояваща, отколкото предполагаше резултатът

Тони Моубрей призна, че Съндърланд победи Съндърланд с 3-0, когато победиха Милуол на Стейдиъм ъф Лайт, за да се придвижат на една точка от местата в плейофите на Чемпиъншип. цели на ЕмадИ на Алекс ПричардИ Елис Симс мнение Черни котки Състезанието за поредни победи ги издигна до 10-то място и като се има предвид колко напрегнати са нещата в таблицата, това означава, че са само на една точка зад шестия QPR.

Моубрей Той беше доволен от резултата, въпреки че призна, че мачът никога не се е чувствал толкова комфортно, колкото предполагаше крайният резултат. „В крайна сметка седим тук щастливи с три точки и чиста мрежа, печелейки с 3-0 у дома“, каза Моубрей.

“Никога не съм се чувствал толкова удобно през по-голямата част от мача. Не бях много щастлив през първото полувреме.

Прочетете още: Мениджърът на Съндърланд Тони Моубрей ще се надява на вълнуваща втора половина от сезона

„Моята честност с тях е да им кажа, че мислех, че имахме борбена секунда през първото полувреме, това бяха лоши отношения и не получихме никаква плавност в нашата игра. Те спечелиха много втори топки, топката вървеше към нашата цел, а не към тяхната много пъти, но мисля, че се разбираме много добре.

„Това ви показва големите маржове във футбола, наистина, защото знам, че имаме способността да нараняваме отбори, когато атакуваме отбори и отиваме напред и вземаме топката. Но отборите не ви позволяват да правите това през цялото време, и в първата половина мислех, че винаги [Millwall] Той спечели повечето от тези предизвикателства.

“Промяната на този добър процент обърна мача малко, а този, който получихме, ни помогна да спечелим мача. Милуол имаше някои добри моменти през първото полувреме.

„О, Боже, аз със сигурност съм Гари [Rowett, the Millwall manager] Няма как да разберат как не са вкарали. Опитахме се наистина да им дадем цел – само с бату [goalkeeper Anthony Patterson] Той го игра като централен нападател и въпреки това пропусна открит гол.”

Мачът отбеляза завръщането на Съндърланд в игра след паузата на Световното първенство. Докато повечето отбори в Чемпиъншип имаха четириседмична почивка, Съндърланд и Милуол се съгласиха да пренасрочат този мач – който беше отложен през септември след смъртта на Нейно Величество кралица Елизабет II – и да го подновят седмица преди своите съперници.

„Това беше важен мач за нас”, каза Моубрей. „Беше призив да играем този мач рано и Милуол бяха щастливи да го направят и това доведе до равенство.

„Всеки вече е изиграл 21 мача и ние сме там, където сме – десети в таблицата, точка извън първите шест – и мисля, че трябва да сме относително доволни от това. Не сме доволни от представянето през първото полувреме днес , но сме доволни от резултата.

„Трябва да продължим да се подобряваме, никой не казва, че сме това или сме, просто трябва да продължим да търсим феновете и тогава, когато стигнем до трансферния прозорец, трябва да се опитаме да продължим да подобряваме качеството и да запълним място, пълно с добри играчи, които могат да печелят футболни мачове.” крак.”

Моубрей посочи упоритата работа на нападателя Симс за похвала, а централния защитник Дани Бат като “невероятна”. Той каза: „Когато работят толкова усърдно, колкото през второто полувреме, ако използвате Елис Симс като пример, той беше на крака и още един ден можеше да иска да напусне.

“Но той продължи да тича, да гони и да се приближава, и това му даде шанс да отбележи гол точно в края. Също така мисля, че Дани Бат има нужда от специално споменаване. Срещу такъв солиден отбор и колко първи битки имат” направих, той беше невероятен днес и колко доминиращ е в задържането на топката.” извън нашия прозорец.

„Мисля, че преди този мач статистиката казваше, че 63 процента от всички техни голове идват от игралния комплект, така че Дани Бат беше наистина важен за нас днес и той свърши страхотна работа.“