Срамежливият Джайлс загуби пътя си, след като аплодираше за представянето си през първото полувреме, когато отново бяха победени във Втора лига

Нещата вървяха от зле към по-лошо в събота, тъй като борещият се Gillingham претърпя още една загуба от Лига Втора – този път от Salford.

Джилингам имаше най-доброто от нулево първо полувреме, но не успя да направи така необходимия пробив и пораженията през второто полувреме от Тео Васел, Райън Уотсън и Калъм Хендри доведоха до победата на гостите с 3-0.

Джилингам вкара три гола през второто полувреме срещу Салфорд

Домакините вече бяха започнали добре в Пристфийлд в първата в историята среща между клубовете, спечелвайки два ранни положения за сетове, но не направиха нищо пред публика от 3853. Това включваше 99 от феновете на гостите.

Първата чиста възможност на Гилс в мача дойде в 11-ата минута, когато капитанът Шон Уилямс китна в ъгъла на Бен Рийвс в близката греда. Малко след това плеймейкърът Рийвс шокира дланта на вратаря на гостите Том Кинг с мощен ход.

Шест минути по-късно, наетият от Брайтън и Швейцария Лоран Тулаг се опита да добави международен привкус към ранното начало, тъй като мачовете от Световната купа на Катар се играха в същия ден. Бившият национал до 17, 18 и 19 години Тулаг се присъедини към отбора на гостите.

След като хвърлянето на Салфорд беше фаулирано малко преди изтичането на половин час, Роби Макензи взриви от дистанция за хората на Нийл Харис.

Но клубът от Манчестър – собственост на “клас 92”, който включва Дейвид Бекъм, Райън Гигс и Гари Невил, наред с други – заплаши следващият. Но вратарят Джейк Търнър се събра, след като опасно центриране от лявото крило на Мат Смит създаде проблеми.

Защитникът Елкан Багот изстреля топката, преди да бъде сменен

И докато чакането на Гилингам за гол в лигата надхвърли 500 минути, Кинг осуети нападателя Джордан Грийн в 38-ата минута.

След това Один Бейли помете топката покрай отбора на Нийл Ууд, който дойде силно в края на нулево първо полувреме.

Но последното действие от полувремето видя Уилямс да погледне удара на Уил Райт над гредата.

Пет минути след второто полувреме Рийвс вкара гол след бърз свободен удар преди 53-ата минута, като самият играч стана първият играч в книгата. Но съвсем против хода на играта, защитникът Vassell беше непокрит и кимна на Elliott Watt от фаул покрай Turner, за да даде предимство на Ammies.

Харис сякаш отговори и направи тройна смяна, заменяйки Алекс Макдоналд, Луис Уокър, Елкан Багот Рийвс, Мика Мандрон и Макензи, които всички куцаха.

Но на изтичането на часа Салфорд добави късметлийска секунда. Усилието на полузащитника Уотсън спаси играч на Гилингам, Търнър с грешен крак и се озова в мрежата за ужас на домакините.

Мениджърът на Гилингам Нийл Харис.  Снимка: KPI
Мениджърът на Гилингам Нийл Харис. Снимка: KPI

Хендри за малко да вкара третия гол за гостуващия тим 19 минути преди края на срещата. Чей Александър не успя да овладее топката и след като забеляза Търнър извън линията му, Хендри опита късмета си, като ударът му се приземи на сантиметри от десния изправен стълб на Търнър.

Но нападателят Хендри не направи нищо лошо четири минути по-късно. Той отново опита късмета си от разстояние и този път намери мрежата.

Феновете на Gillingham видяха достатъчно в този момент и тръгнаха към изхода.

За да влошат нещата, защитникът Багот беше изваден в 83-ата минута с контузия на главата и беше заменен от Стюарт О’Кийф.

Резервният Уокър Кинг направи тест в началото на шестте минути от допълнителното време на второто полувреме, което беше посрещнато със стенания от привържениците на Гилингам, а последният съдийски сигнал беше посрещнат с хор от освирквания.

Вече има девет мача в лигата без победа за Giles – които все още са втори – и повече от 550 минути без гол, докато Salford е извън плейофите.

Още преди началото на мача имаше освирквания от феновете на домакините, като домакините атакуваха The Rainham End на почивката.

Главата на Камарата Харис направи две промени. Грийн и Скот Кашкет – двойката, която се свърза в късния изравнителен гол в Дагенхам последния път в ФА Къп – започнаха на мястото на младия нападател Джо Гъбауд и халфа О’Кийф, които и двамата бяха оставени на пейката.

Имаше само една смяна за гостите, Ричард Нарти на Райън Лейк.

ГилингамТърнър, Александър, Райт, Емайер, Уилямс, Мандрон (Уокър 58 минути), Рийвс (Макдоналд 58 минути), Макензи (Багот 58 минути, О’Кийф 83 минути), Джефрис, Грийн, Кашкет (Аделакон 78 минути). Неизползвани резерви: Холтам, Гбоде.

Салфорд Сити: Кинг, Турей, Уат, Уотсън, Хендри (Лийк 88 минути), Бейли (Галбрайт 66 минути), Смит, Толай (Макалени 66 минути), Болтън, Нарти (Дженкинс 88 минути), Васъл. Неизползвани резерви: Чапман, Лоу, Лунд.

правило: Пол Хауърд.

присъствие: 3 853 (99 гостуващи фенове).