Световно първенство 2022: Саудитска Арабия 1-2 Мексико – Отборът на треньора Херардо Мартино излезе при голова разлика

Мексико победи Саудитска Арабия с 2-1, но беше мъчително елиминиран от Световното първенство по голова разлика в една нощ на зашеметяваща драма в Доха.

След като Аржентина победи Полша с 2-0 в група C на Stade 974 и Мексико водеше със същия резултат на стадион Lusail в 94-ата минута, отборът на Херардо Мартино се нуждаеше само от още един гол, за да предотврати отпадането според правилото за честна игра на ФИФА.

Но утешителният гол на Салем Ал Досари в добавеното време за Саудитска Арабия все пак изпрати смаяните мексиканци у дома, оставяйки полските играчи да празнуват в целия град.

След почивка на полувремето с малко темпо, играта се оживи две минути след почивката, когато Анри Мартин реагира най-бързо, за да завърши удара на Сезар Монтес.

Феновете на Мексико едва утихнаха в празненствата си, преди Луис Чавес да изпълни зашеметяващ пряк свободен удар от 30 ярда в горния ъгъл, за да изпрати феновете им във опашка.

Мислеха, че имат още един, но нисък удар на Хирвинг Лозано беше спрян за засада и Мартин трябваше да има втори, но той стреля над него от 12 ярда.

Всичко беше за Мексико, тъй като преследваше повече цели. Чавес за малко да изпълни нов зашеметяващ пряк свободен удар, но той беше спасен от Мохамед Ал Оуаис, след което Орбелин Пинеда нанесе плътен удар.

Мексико смяташе, че е запечатало преднината, когато Уриел Антона удари късен удар, но това също беше отбелязано за засада и те излязоха по много болезнен начин.