Световно първенство 2022 – Саудитска Арабия 1-2 Мексико: Салем Ал-Досари слага край на надеждите на Мексико с късен гол | футболни новини

Мексико до голяма степен пропусна фазата на директните елиминации на Световното първенство въпреки вълнуващата си победа с 2-1 над Саудитска Арабия, тъй като подгласникът на група C Полша се класира благодарение на превъзходна голова разлика.

Във вълнуващ завършек на група C на стадион Lusail, първият удар на Хенри Мартин (47) и зашеметяващият свободен удар на Луис Чавес (52), съчетани с победата на Аржентина с 2-0 над Полша, оставиха Мексико с три минути допълнително време, за да намери Target. Третият гол е необходим, за да се избегне елиминирането от групата поради нисък сбор точки за феърплей.

Надеждите на Саудитска Арабия да осигури победа, която е важна за преминаването към осминафиналите, пропаднаха от нищото, но от нищото Салем Ал Досари стреля в добавеното време, за да напусне Мексико, което трябва да отбележи още два гола, но всичко свърши. Шансове за прескачане на Полша.

Резултатът означава, че победителят от група C Аржентина се изправя срещу Австралия в събота, а втората Полша се изправя срещу Франция на 1/8-финалите в неделя, като Мексико обмисля какво може да направи още, след като обяви пристигането си в мача. Първенство в последния мач от групата.

снимка:
Финална маса от Група C на Световното първенство

Големи моменти в играта…

• 3 минути: Мохамед Ал Оуаис изтича извън линията си, за да спре удара на Алексис Вега, когато Мексико отказа откриването.
  • 45 + 6 минути: Али Ал-Хасан води най-добрия шанс за Саудитска Арабия в добавеното време
  • 47 мин.: Анри Мартин стреля близо до гредата от ъглов удар, за да даде преднина на Мексико
  • 52 мин.: Сензационен пряк свободен удар на Луис Чавес удвоява предимството на Мексико
  • 90 + 5 минути: Салем Ал-Досари слага край на надеждите на Мексико със закъсняла утеха

Как бе отказано на Мексико във финала на група С

Орбелин Пинеда не успя да вкара с глава
снимка:

Драмата и напрежението, които предстояха, бяха обобщени от националните химни, като емоционалното изпълнение за по-голямата част от саудитската публика беше съчетано от мексиканската група. Това почти изведе Мексико напред, но голът на Алексис Вега в третата минута беше брилянтно ударен от саудитския вратар Мохамед Ал Оуаис.

Новини за отбора

• Хасан Тимбукти, Сауд Абдул Хамид и Али Ал Хасан стартираха като Саудитска Арабия направи три смени след загуба от Полша.
  • Хорхе Санчес, Едсон Алварес, Орбелин Пинеда и Хенри Мартин се завърнаха, след като Мексико направи четири промени в отбора, който Аржентина загуби.

Мохамед Кану нахлу от тесен ъгъл и капитанът на Саудитска Арабия Салем Ал Досари изсвири пряк свободен удар на сантиметри над гредата в рамките на 12 минути преди неистовото начало да приключи и Мексико да поеме контрола над играта.

Абделила Ал Амри и Хасан Ал Тимбукти обединиха сили, за да блокират Оберлин Пинеда в средата на полувремето, преди ударът с глава на Султан Ал Ганем да блокира брилянтно мексиканския плеймейкър моменти по-късно.

Хенри Мартин празнува, след като откри резултата за Мексико срещу Саудитска Арабия
снимка:

Али Ал-Хасан изгледа с гол с глава в добавеното време за Саудитска Арабия, но полувремето бе на много подобрилите се мексиканци, на които им трябваха само две минути, за да утвърдят авторитета си след почивката, когато Хенри Мартин хвърли Сезар Монтес от корнер . Да им предаде лидерството.

Първият гол на Мексико на турнира отприщи оковите, а вторият дойде пет минути по-късно, след като свободен удар на Чавес от далечна дистанция удвои предимството им, за да ги вкара във вратата, за да отмени предимството на Полша от головата разлика.

Луис Чавес ликува, след като ударът му от свободен удар даде преднина на Мексико с 2:0 пред Саудитска Арабия
снимка:

Новината за втория гол на Аржентина срещу Полша помогна на Мексико да се изравни с поляците по точки и голова разлика, но ниският общ брой точки в честната игра ги накара да търсят още един гол, за да се класират.

След като видя опита на Мартин да бъде изключен за засада, нападателят стреля мощно над вратата и лиши превъзходен втори свободен удар на Ал Оуаис, преди Пинеда да стреля в широк изстрел четвърт час оставащ.

Уриел Антона смяташе, че е вкарал, за да сервира на Мексико две минути преди края, но опитът му да бъде изключен за засада. Новините за победата на Аржентина се разпространиха, но тъй като решителният трети гол не беше неизбежен, отчаянието на Мексико остави стойките открити в защита и Ал Досари се втурна, за да убие надеждите им.

Салем Ал-Досари вкарва утешителен гол за Саудитска Арабия срещу Мексико
снимка:

Съкрушителен удар в груповата фаза за Мексико – Opta Stats

• Мексико беше елиминиран в груповата фаза на финалите на Световното първенство за първи път от 1978 г. – те бяха напреднали от груповата фаза във всяко от осемте си предишни участия.
  • Саудитска Арабия отпадна в груповата фаза за пети път в шест участия на световни първенства (1998, 2002, 2006, 2018 и 2022). Изключение прави през 1994 г., когато достигат до 16-финалите.
  • Мексиканецът Анри Мартин вкара първия гол за страната си на Мондиал 2022 – това беше 29-ият гол за националния отбор на турнира.
  • Саудитска Арабия получи 14 жълти картона в груповата фаза на Мондиал 2022, което е нов рекорд за отбор в груповата фаза в историята на световните първенства.