Световно първенство 2022 – Камерун 1-0 Бразилия: Късният гол на Винсент Абубакар не е достатъчен, за да осигури осминафиналите | футболни новини

Удар с глава на Винсент Абубакар в добавеното време донесе на Камерун незабравима късна победа над петкратния световен шампион Бразилия, но това не беше достатъчно за африканската страна да си осигури място на осминафиналите на Световното първенство.

Камерун влезе в мача, знаейки, че се нуждае от победа срещу Бразилия, за да запазят надеждите си за класиране за фазите на директните елиминации, и подкрепи своята част от сделката благодарение на своя капитан Абубакар, който беше изгонен за празненствата си след късната си победа .

но, Швейцария победи Сърбия Това означаваше, че Камерун не успя да навакса достатъчно място в група G, за да стигне до следващия кръг, независимо от резултата си срещу Бразилия.

Южноамериканците завършиха на първо място в групата благодарение на по-добра голова разлика от Швейцария, което означава, че ще се изправят срещу Южна Корея за място на четвъртфиналите в понеделник вечер.

Новини за отбора

• Бразилия направи девет промени с вече осигурена квалификация – Алвеш беше капитан, докато Фред и Милитао бяха единствените двама играчи, които запазиха местата си.
  • Камерун направи четири промени, като Уо, Ибос, Абубакар и Нгамалеу бяха заменени от Кастелето, Нкулу, Хонгла и Токо Екамби.

Как Камерун постигна известната си победа над Бразилия?

Надеждите на Камерун за разстройство със сигурност се повишиха, когато видяха стартовите 11 на Бразилия, като треньорът Тите направи девет промени с вече осигурена квалификация от група G.

Въпреки това присъствието на хора като Едерсон, Фабиньо и Габриел Мартинели означава, че те все още са бразилска страна, пълна с качество и доминираха в играта на емблематичния стадион Лусаил.

Големи моменти в играта…

• 14 мин.: Епаси засече с глава удар на Мартинели над гредата
  • 45 + 3 минути: Удар с глава на Мбеуму бе страхотно спасен от Едерсон
  • 56 мин.: Епаси удря с длани Мартинели се навежда над гредата
  • 57: Ебси сбърка удара на Милитао, но се съвзе и изкара топката извън вратата
  • 59 мин.: Фай стреля с глава встрани от линията, след като Епаси стреля в ъглов удар на Гимараеш
  • 89 мин.: Педро удря добре, когато е в добра позиция, за да даде преднина на Бразилия в края на мача
  • 90 + 2 минути: Абубакар се насочва към запомнящия се късен победител на Камерун, но след това е изгонен за празнуване
  • 90 + 9 мин.: Гимараеш пропуска два късни шанса да спечели точка за Бразилия

Но независимо дали промените в състава им засягат плавността им, или самодоволството, което се прокрадва на място в нокаутите, вече е приключило, Silicao Пропуснати възможности през целия мач.

снимка:
Бразилските фенове отдават почит на легендарния нападател Пеле, който е в болница с респираторна инфекция

Мартинели от Арсенал видя много спасени опити от вратаря Дейвис Ибаси, докато Едер Милитао, Бремер и Бруно Гимараеш видяха отчаяните усилия на камерунската защита.

Бразилия завърши мача с 21 удара и общ очакван брой голове от 2,25, но не успя да пречупи Камерун, който се доближи до себе си в добавеното време на първото полувреме, когато отрази удар с глава на Браян Мбеуму от Едерсън.

Моля, използвайте браузъра Chrome за леснодостъпен видеоплейър

Бразилия ще вземе решение за участието на Неймар в останалите мачове от Световното първенство след мача с Камерун тази вечер, тъй като той очаква с нетърпение да се възстанови от контузия в глезена.

Педро пропиля брилянтен късен шанс да изведе Бразилия напред, а отборът на Ригоберт Сонг в крайна сметка наказа опонентите си за тяхната разточителност чрез Абубакар, като капитанът – който беше извикан в страната след гол и асистенция спаси точка в предишния им мач срещу Сърбия – кимане в a. Късен победител, преди да му бъде показан втори жълт картон за сваляне на фланелката му при бурни празненства.

Все още имаше време Гимараеш да пропилее още два блестящи шанса да спаси точка за Бразилия, която имаше късмет, че Швейцария не успя да увеличи преднината си пред Сърбия и да ги види за първото място в групата.

Оценки на играчите

Камерун: Ибеси (8), Фей (6), Ву (6), Ибос (6), Толо (6), Ангуиса (7), Конде (6), Нгалео (6), Бен (7), Чупо-Мотинг (6) ) ).), Абу Бакр (7).

подводници: Токо Екамби (6), Нчам (6).

Бразилия: Едерсон (6), Алвес (6), Милитао (6), Бремер (6), Телес (5), Фабиньо (6), Фред (6), Антъни (6), Родриго (6), Мартинели (7), Исус (6).

подводници: Гимараеш (5), Рибейро (5), Маркиньо (6), Педро (5), Рафиня (5).

играч на мача @DevisEpassy

Какво означава резултатът?

Победата на Камерун не им беше достатъчна, за да се класират за осминафиналите, тъй като африканският отбор завърши кампанията си на Световното първенство на трето място в група G с четири точки.

Бразилия запази първото място благодарение на по-добра голова разлика от Швейцария, като и двата отбора завършиха груповата фаза с по шест точки. Сърбия, която загуби с 3-2 от Швейцария, завърши на последното място, само на една точка зад него.

Бразилия ще играе с Южна Корея на осминафиналите в понеделник – ще започне в седем вечерта – докато Швейцария ще играе с Португалия във вторник и тази конфронтация също ще започне в седем вечерта.

Дейвис-Епси направи седем спасявания по пътя към чиста мрежа

Дейвис-Епси беше неочаквано хвърлен в светлината на прожекторите, след като първият вратар Андре Онана напусна лагера на Камерун за Световното първенство след само един мач след спор със Сонг.

29-годишният играч, който играе за отбора на саудитската професионална лига Abha Club, Вкара три гола срещу Сърбия При нервно представяне той не изглеждаше съвсем спокоен срещу Бразилия.

Но въпреки че Милитао отправи усилие към вратата си и изби в корнер на Гимараеш, Ибаси също изигра ключова роля във впечатляващата победа на страната си.

Вратарят направи седем спасявания по пътя към запазване на суха мрежа и се сблъска с очаквания брой голове на вратата при 1.31. Фактът, че Епаси държеше Бразилия на разстояние, оправдава вярата, показана в него от неговия мениджър.

Бразилия изненада, но Мартинели блести

Габриел Мартинели блесна при шокиращата загуба на Бразилия от Камерун
снимка:
Габриел Мартинели беше най-добрият играч на Бразилия при шокиращата им загуба от Камерун

Ник Райт от Sky Sports:

Бразилия няма да си спомня с обич последния си мач от групата. Те имаха късмет, че късно поражение с 1:0 от Камерун не им коства първото място в група F. Но за Мартинели това може да е стъпало.

Нападателят на Арсенал, чието извикване в турнира изненада някои в Бразилия, получи първия си титуляр за националния отбор, след като Тите направи радикални промени, излизайки от сблъсъка като един от малкото играчи, които циментираха акредитива си.

Като част от предната четворка със съотборника си в Арсенал Габриел Жезус, Антъни от Манчестър Юнайтед и Родриго от Реал Мадрид, той беше далеч най-опасният играч, неговата скорост и директност отляво дразнеха камерунците през цялото време.

В друг ден той имаше гол да възнагради усилията си, но Епаси го осуети в три отделни случая, първо с ранен удар с глава над гредата, след което спаси два мощни удара от по-далечен аут.

Имаше три успешни дрибъла, повече от всеки друг на терена, и проблясъци на креативност, както и заплаха за гол. В един момент Мартинели даде шанс на резервата Гимараеш, че трябваше да се справи по-добре.

Най-много обаче се открои скоростта му. В една често ядосана игра той беше катализатор. В един момент през второто полувреме единственият вариант на Камерун беше да го изчисти, тъй като той заплашваше да тича към вратата, като голмайсторът Абубакар получи жълт картон, който по-късно доведе до изгонването му в последния етап.

Също така беше ясно, че докато Хесус, Антъни и Родриго се дръпнаха през второто полувреме, Мартинели остана на място през цялото време. Неговото игрово време на това световно първенство беше само три минути преди този мач. Въз основа на доказателствата за представянето му тук и след като фитнесът на Неймар все още не е наред, можем да очакваме той да се представи по-видно във фазите на елиминациите.

Гледане на Висшата лига: Мбеуму и Мартинели впечатлени | Гимараеш е прахосник

Браян Мбеуму от Камерун, вляво, вкарва с глава гол с бразилеца Алекс Телес по време на мача от група G на Световното първенство между Камерун и Бразилия, на стадион Лусаил в Лусаил, Катар, петък, 2 декември 2022 г. (AP Photo/Andre Penner)
снимка:
Браян Мбиуму беше близо до откриването на гола за Камерун през първото полувреме

Брайън Мбеумо от Брентфорд беше един от най-добрите на Камерун и нямаше късмет да не открие резултата, когато Едерсон от Манчестър Сити го изчисти, който показа мощна игра във вратата на Бразилия.

Дуото на Манчестър Юнайтед Фред и Антъни бяха предадени на първо място, като първият показа посредствени изпълнения в халфовата линия, а вторият показа някои хубави щрихи, без да смущава сериозно отбраната на Камерун.

Фабиньо от Ливърпул надигра Фред в халфовата линия на Бразилия, докато Мартинели беше най-добрият играч на страната си в една разочароваща вечер.

Жезус обаче не успя да смути Ибаси във вратата на Камерун, докато Гимараеш от Нюкасъл пропусна много положения, след като се появи на пейката.

Какво се случи на световното първенство в петък?

Луис Суарес се разплака след отпадането на Уругвай от Световното първенство
снимка:

Швейцария също взе място на осминафиналите, като победи Сърбия, Южна Корея си осигури място във фазата на елиминациите, като победи Португалиякойто все още държи лидерството в група H.

Победата с 2-1 – отбелязана от нападателя на Уулвърхемптън Hwang Hee-chan в добавеното време – измести Южна Корея на второ място и подготви сблъсък с Бразилия.

Уругвай победи Гана с 2:0 В мач-реванш от прословутата им среща от Световното първенство през 2010 г. в друг мач от група H обаче южноамериканците отпаднаха от състезанието с отбелязани два голове по-малко от Южна Корея.