Световно първенство по футбол 2022: Камерун падна в ръцете на “по-малкия брат” Брил Емболо

Ригоберт Сонг беше треньор на Камерун преди плейофния им мач за Световното първенство срещу Алжир през март
страна-домакин: Катар Дати: 20 ноември – 18 декември покритие: На живо по BBC TV, BBC iPlayer, BBC Radio 5 Live, BBC Radio Wales, BBC Radio Cymru, BBC Sounds и уебсайта и приложението BBC Sport. ТВ списъци ден след денПълни подробности за покритието

В необичайно признание треньорът на Камерун Ригоберт Сонг каза, че е “горд” с играча, чийто отбор загуби с 1-0 в началото на Световната купа от група G.

Швейцарецът Брил Емполо вкара емоционален гол срещу страната, в която е роден 48-ата минута на напрегнат мач В знак на уважение той се въздържа от празнуване.

Сонг бе видян да разговаря с Емболо след мача на стадион Ал Джануб и каза, че е изпратил поздравленията си.

„Ние се познаваме, той е моят малък брат“, каза Сонг.

“Често си говорим по телефона и исках да го поздравя. Това е честна игра. Това, че сме в различни отбори, не означава, че все още сме братя.”

Сонг добави, че въпреки резултата е щастлив, че нападателят на Монако Емболо отбеляза гол на световното първенство.

„Той не отпразнува гола си, но това е част от футбола“, каза 47-годишният футболист, който беше Назначен от неукротимите лъвове по-рано тази година.

“Радвам се за него и се гордея с него. Той е в националния отбор на Швейцария и ми се иска да е с мен, но това е начинът на живот.”

25-годишният Емболо е роден в камерунската столица Яунде, преди да се премести в Европа на шестгодишна възраст и да получи швейцарско гражданство през 2014 г.

„Най-важното за нас е как играем на терена [and] Бившият защитник на Ливърпул Сонг каза:

Вратарят на Швейцария Ян Зомер каза, че е благодарен, че Емболо носи швейцарските цветове, като похвали нападателя, че винаги е бил там, когато е необходимо.

Толкова съм щастлив, че той играе с нас, каза Зомер. — Ето защо спечелихме днес. Той каза.

Неукротимите лъвове, класирани на 43-то място в света, бяха най-добри през първото полувреме и създадоха положения, но не успяха да намерят същата искра през второто полувреме.

Само последният мач на Андре Франк Замбо Ангуеса попречи на Емболо да отбележи втория гол, а камерунският вратар Андре Онана, при дебюта си на Световното първенство, направи страхотно спасяване, за да изчисти Рубен Варгас.

Камерун, който се класира за турнира с A Вълнуваща късна победа Побеждавайки Алжир с голове като гост, те загубиха осем поредни мача от Световното първенство.

Тази нежелана серия датира от изданието през 2002 г. в Япония и Южна Корея, само един мач от изравняването на рекордната серия от девет загуби на Мексико.

Сонг каза, че ниското класиране на отбора му не означава, че Камерун няма да влезе на финалите на Световната купа за осми път, но осмото участие на Камерун в Световната купа рискува да бъде още един кратък мач срещу Сърбия и петкратния победител Бразилия.

“Това е чувство на разочарование”, каза Сонг. “Искахме повече, но футболът на това ниво се определя от малките детайли.”

“Имаше кратка почивка и допуснахме гол. Но знаем, че всичко все още е възможно. Имаме още два мача да изиграем и знаем, че нямаме повече място за грешки.”

Следващият мач на Камерун в група G е срещу Сърбия в понеделник (10:00 GMT).

Банер на приложението BBC Sport

Получавайте най-новите резултати и известия за голове за всеки отбор на Световното първенство по футбол, като изтеглите приложението BBC Sport: ябълкавъншен линкAndroidвъншен линкAmazonвъншен линк

Банер на BBC SportЛого на BBC Sounds

Вземете дневната си доза реакции, дискусии и анализи на Световното първенство с Ежедневно Световно първенство На BBC Sounds