Оценки на играчите: Кийфър Мур блести за Уелс в жребия за Световната купа в Катар; Тимъти Уеа от Bright USA

Това беше драматичен първи мач на Световно първенство за Уелс, тъй като те имаха първата си среща на световно първенство от 64 години.

Талисманът Гарет Бейл спаси равенството 1-1 на Драконите с късна дузпа, след като американското крило Тимъти Уе даде заслужена преднина на тима на Грег Берхалтер.

Уеа и играчът на мача Кийфър Мур – който влезе като резерва за Уелс през първото полувреме – бяха сред открояващите се, докато централният защитник Уокър Цимерман, който пропусна дузпата си, и Джо Родон от Уелс се затрудниха.

по-малко, спортна пощаКийрън Гил ръководи рефера от двете страни и дава мнението си за оценките на играчите в Катар.

Уелс спаси равенството 1:1 със Съединените щати в мача на откриването на Световното първенство в понеделник вечер

Резервата Кийфър Мур (вдясно) беше играч на мача след впечатляващо представяне - по-долу Sportsmail показва рефера за двата отбора и дава нашите мисли за оценките на играчите

Резервата Кийфър Мур (вдясно) беше играч на мача след впечатляващо представяне – по-долу Sportsmail показва рефера за двата отбора и дава нашите мисли за оценките на играчите

Уелс (3-5-2)

Вратар: Уейн Хенеси 6

Той блокира реакцията, за да предотврати удара с глава на своя защитник и не може да бъде обвиняван, че получи единствения удар към вратата на САЩ от Уеа.

Десен бек: Конър Робъртс 6.5

След като САЩ контролираха топката, Робъртс имаше ограничена преднина на почивката. Най-накрая се изплати през второто полувреме.

Десен централен защитник: Крис Мефам 6.5

Защитникът на Борнемут се опита да проследи Пулишич – по-лесно да се каже, отколкото да се направи – и имаше много грешки на американското крило, за да го предупреди.

Централен защитник: Джо Родон 6

Той бе спасен от неудобство чрез ранен автогол на Хенеси, но Родон излезе от основната линия, когато Уеа отбеляза.

Джо Родън почти си вкара автогол рано и извън гредата, когато Тим Уеа отбеляза

Ляв централен защитник: Бен Дейвис 6.5

Дейвис и Уилямс имаха ръце, пълни с очи на майтапчии. Ударът с глава беше твърде близо до целта на Уелс.

Ляв бек: Неко Уилямс 6

Уеа загуби при вътрешен удар, докато Уелс се измъкна до добър гол. Подобно на Робъртс, той беше до голяма степен ограничен да върви напред.

Дефанзивен халф: Итън Ампаду 7.5

Най-дълбокият полузащитник на Уелс е там, за да свърши мръсната работа пред тримата защитници. Това е неблагодарна работа, но тук тя изигра своята роля.

Полузащита: AarНа Рамзи 6.5

Рамзи е чист и технически надарен и най-накрая го показа през второто полувреме, след като влезе в този мач.

Не изглеждаше, че това ще е вечерта на уелския магьосник, но той спечели и направи дузпа

Халф: Хари Уилсън 6

Един от четиримата титуляри на Фулъм тук. Уилсън се включи в халфовата линия и беше най-оживен, когато Уелс започна да вижда топката.

Нападатели: Дан Джеймс 6

Промяна на страницата доведе до жертвата на Джеймс през първото полувреме и въвеждането на Мур обърна този мач с главата надолу.

Нападател: Гарет Бейл 7

Не изглеждаше, че това ще бъде вечерта на уелския магьосник, а след това той спечели дузпа и я вкара сам. Отново героят!

Мишената Мур беше готин, след като се появи и тормози отбраната на САЩ (д)

Алтернативи:

Кийфър Мур (за Джеймс 45) – 8

Бренън Джонсън (Уилямс 79)

Соорба Томас (на Wilson 90)

Джо Морел (за Ampadu 90)

Режисьор: Робърт Пейдж 7

Уелс ще спечели първата си точка от Световната купа от 1958 г. след бавния си старт, като Мур влезе през първото полувреме, за да промени играта.

САЩ (4-3-3)

Вратар: Мат Търнър 6

Той няма спасявания през първото полувреме, но резервният вратар на Арсенал не успя да попречи на Бейл да натисне дузпата.

Десен бек: Серджино Дест 6

Десният бек изпрати един удар твърде високо и широко, който попадна в Дубай. Wells не е тествал адекватно Dest, преди да бъде заменен.

Централен бек: Уокър Цимерман 5.5

Съжалявам, Уокър, не можеш да бързаш отзад. Централният защитник на Нешвил твърдеше, че не е фаулирал Бел, но го направи.

Централна защита: Тим Рийм 6

Централният защитник на Фулъм първоначално бе лесен за Бейл и неговите съотборници, но беше принуден да влезе в действие през второто полувреме.

Централният халф Уокър Цимерман нямаше нужда да се изплъзва покрай Гарет Бейл и да допусне дузпа

Ляв бек: Антъни Робинсън 6

Левият бек на Фулъм се втурна напред, за да направи сензационни центрирания, но веднага щом Уелс стана, той беше заключен в собствената си половина.

Дефанзивен халф: Тайлър Адамс 7.5

Един от най-добрите бягащи бекове във Висшата лига Лийдс никога не е спирал тук. Професионално индивидуално представяне в сърцето на халфовата линия на САЩ.

Полузащита: Юнис Муса 7

На 19 години Моузес стана най-младият американец, титуляр в мач от Световната купа. Бягането напред от халфовата линия беше заплашително.

Полузащита: Уестън Маккини 6

Ранното жълто за халфа на Ювентус беше причина за безпокойство, особено предвид агресивната преса на САЩ. Той беше заменен, когато Уелс започна да се налага.

Дясно крило: Кристиан Пулишич 7

Крилото на Челси получаваше достатъчно пространство и подаваше обратно в първия мач на САЩ.

Нападателят на Лил Тимъти Уеа беше постоянна заплаха и добра серия и финал му донесоха първия гол

Ляво крило: Тимъти Уеа 7.5

Нападателят на Лил беше постоянна заплаха, идваща отвътре отдясно, а добро изпълнение и завършване дадоха на САЩ преднината, която заслужаваха.

Нападател: Джош Сарджънт 6

Той поведе линията и рамката спря нападателя на Норич да открие резултата, което беше единственият му удар за гол.

Брендън Арънсън (за McKennie 66) – 6

ДеАндре Йедлин (за Dest 75) – 6

Почистете Акоста (за Моисей 75) – 6

Хаджи Райт (за Сарджънт 75) – 6

Шакил Мур (за Weah 88)

Режисьор: Грег Берхалтер 6.5

Съединените щати печелеха тактическата битка и повеждаха заслужено чрез Weah. Но той се бореше да живее с Уелс след полувремето.

правило: Абдулрахман ал-Джасим 6

Реферът от Катар беше доволен от картона през цялото време, но поздравления за голямото решение да отсъди дузпата на Уелс.