Осасуна 1-2 Барселона: Пике беше изгонен от пейката във финала на Барселона, преди Рафиня да засече късния победител

Барселона победи Осасуна с 2-1, за да продължи напред на върха в Ла Лига, въпреки че игра по-голямата част от мача с десет човека, след като Роберт Левандовски беше изгонен.

Лидерите в лигата стигнаха до върха, знаейки, че победа ще увеличи предимството им пред Реал Мадрид до пет точки след техните съперници. Шокираща загуба за Райо Валекано понеделник вечер.

Те се изправиха срещу Осасуна в добро здраве, но завършиха шести в таблицата с три победи от последните си пет мача.

лига

Пике беше изгонен от резервната скамейка в последния мач на Барселона преди да се оттегли

преди 6 часа

Барселона изглеждаше напрегната в ранните етапи и шест минути преди изтичането на часовника допусна собствената си мрежа. Серхио Бускетс загуби топката на границата на наказателното поле, насочвайки удари към Робин Гарсия и Джон Монкайола.

Последният бе отстранен за ъглов удар, след като подаването на Робин Гарсия падна добре в Давид Гарсия. Свободен удар с глава, Унай Гарсия й позволи да премине през краката му – което означава, че и тримата Гарсия на терена имаха ръка към вратата – и отскочи в мрежата.

Нещата от зле станаха по-лоши за посетителите след половин час. Жълт картон за ненужно връщане на Начо Видал в началото, Левандовски получи втори жълт картон за удар с едно рамо на Дейвид Гарсия, докато засечеха отбита топка.

Феран Торес смяташе, че е вкарал изравнителния гол малко преди края на първото полувреме, но се хвърли в засада, преди да удари центриране на Жорди Алба. Това обаче даде искрица надежда на Барселона, че може да обърне нещата.

Тази надежда стана още по-ярка, когато няколко минути след почивката Алба центрира, което се насочи към краката на Педри. Плъзнете през тълпа от играчи, за да направите резултата 1-1.

Чими Авила можеше да спечели за Осасуна напоследък, а Марк-Андре тер Стеген почти стреля извън наказателното поле отляво, само за да може вратарят на Барселона да се отдръпне и да хвърли топката над гредата.

Но в крайна сметка Равеня помогна за промяната на играта само няколко минути след като се присъедини към Усман Дембеле. Френки де Йонг изпрати дълга топка отзад и бразилецът я получи в атаката, а той прехвърли с глава вратаря на Осасуна Айтор Фернандес, за да грабне трите точки.

Предмет на дебат

Пике пропуска последното си сбогом. Въпреки че започна мача от пейката, Жерар Пике се очакваше да покаже известна способност в това, което щеше да бъде последното му участие преди пенсионирането му. Докато това, Той беше уволнен След протест срещу рефера Хесус Гил Мансано на полувремето.

Барселона бяха разочаровани, че Унай Гарсия манипулира Маркос Алонсо в наказателното поле, водещо до откриването на Осасуна, но Пике може да иска протестът му да не е толкова рязък. От друга страна, като се има предвид, че Джил Мансано раздаде общо осем жълти картона и два червени картона, съдията може да е бил малко по-висок.

мач играч

Френки де Йонг (Барселона). Той заслужава тази последна топка сам, но Де Йонг също постоянно присъстваше в халфовата линия, докато Барселона се колебаеше след изгонването на Левандовски.

Ако резултатът се беше променил, Авила щеше да бъде отличният играч поради енергичното си представяне. Въпреки това, нежната глава на Де Йонг и любезното око на паса направиха всичко различно.

Оценки на играчите

здраве: Фернандес 7, Видал 6, У Гарсия 6, де Гарсия 7, Круз 6, Уруз 6, Торо 6, Монкайола 7, Гомес 6, Авила 8, Р Гарсия 6

субтитри: К Гарсия 6, Брашанац 5, Пеня 6, Будимир 5, Барха 5

Барселона: Тер Стеген 7, Балде 7, Кристенсен 6, Алонсо 6, Алба 7, Бускетс 4, Де Йонг 8, Педри 8, Торес 6, Левандовски 2, Дембеле 7

субтитри: Гави 6, Фати 5, Рафиня 7, Риад N/A

Акценти от мача

6′ Прицел! Осасуна води! В ъглов удар Давид Гарсия изби свободен удар с глава, Унай Гарсия я остави да отскочи между краката му и след като измама Тер Стеген, топката се озова в мрежата. Барселона иска да бъде отменен поради нарушение срещу Алонсо, но няма какво да се направи.

31′ червен картон! Левандовски контрира с Давид Гарсия, но рамото напада централния защитник на Осасуна, задържайки го в лицето с предмишница. Гил Манзано излиза втори жълт, след това червен.

45′ червен картон! Пике, който беше на резервната скамейка, беше изгонен заради спор със съдии на почивката. Това беше последният му шанс да играе за Барселона преди да се пенсионира.

48′ гол! Какво начало на второто полувреме за Барселона. Алба центрира, което се насочи към Педри, който прати удар в долния ъгъл.

85′ Цел! Ами добре добре. Барселона поведе пет минути преди играта, след като Де Йонг изпрати дълга топка към Рафиня, който прехвърли Фернандеш с глава.

Ключови статистики

• Барселона има 37 точки след 14 мача в Ла Лига, което според Opta е вторият им най-висок резултат на този етап в състезанието след 40 точки, които спечелиха през 2012-13 и 2013-14 и 37 през 2010-11. .
  • 19-годишният Педри отбеляза три гола в Ла Лига този сезон. Нито един тийнейджър не е отбелязал повече в петте най-добри първенства на Европа сред всички полузащитници, въпреки че Джъд Белингам, също на 19 години, е вкарал три гола за Борусия Дортмунд в Бундеслигата.

лига

Дембеле и Де Йонг отбелязаха при победата на Барселона над Алмерия за сбогуване с Пике

11.05.2022 г. в 19:15 ч

лига

Левандовски е „недоволен“ от отпадането на Барселона от Шампионската лига, но призовава за търпение

31.10.2022 г. в 13:25 ч