Мондиал 2022: Уелс се надява, че историята може да се повтори, след като Бейл спаси равенство със САЩ

Гарет Бейл, капитанът на националния отбор на Уелс, изравни от дузпа в 82-ата минута срещу САЩ, с 41-ия си гол за страната си.
страна-домакин: Катар Дати: 20 ноември – 18 декември покритие: На живо по BBC TV, BBC iPlayer, BBC Radio 5 Live, BBC Radio Wales, BBC Radio Cymru, BBC Sounds и уебсайта и приложението BBC Sport. ТВ списъци ден след денПълни подробности за покритието

Дори в непозната област, Уелс ще се почувства така, сякаш е бил тук преди.

Играйки в първия си финал на Световно първенство от 64 години насам, Уелс се превърна в познат спасител в лицето на Гарет Бейл, който грабна точка в първия им мач срещу Съединените щати.

И въпреки че не са се наслаждавали на тази сцена от 1958 г., Уелс Те могат да се обърнат към близката история за вдъхновение, докато очертават своя път напред в Катар.

След като пропусна големи турнири в продължение на 58 години, Уелс се класира за три от четири от 2016 г. насам. Това е последният от тези турнири, които отложеното миналогодишно Евро 2020 може да постави шаблон за напредък на това Световно първенство.

В знойната жега на Азербайджан първият мач на Уелс за 2021 г. не вървеше по план, тъй като те изоставаха с 1-0 на полувремето от Швейцария, чиято преднина не беше отражение на тяхната доминация.

В този случай ударът с глава на Кийфър Мур донесе равенство 1-1 на Уелс и подготви сцената за мач от Втора група, в който те разбиха Турция като гост, за да направят огромна крачка към втория кръг.

В Катар в понеделник вечерта началото на тази кампания беше отразено в Баку.

САЩ напълно надиграха Уелс на полувремето и имаха късмета да изостават с 1-0 на полувремето, преди въвеждането на Мур да ги промени.

Бел, капитанът на отбора, голмайстор и главен сценарист, предизвика още един определящ момент с късна дузпа.

Уелс не е бил тук от 64 години и въпреки това все още се чувства като във филм, който са гледали преди.

„Целта беше точно това, от което се нуждаехме“, каза Бел.

“Няма значение кой вкара и ни даде опора, за да се опитаме да спечелим. Чувствах, че играхме много добре през второто полувреме.

„Лично за мен беше страхотно да отбележа, но най-важното нещо е отборният резултат. Просто трябва да запазим инерцията, да се възстановим и да се върнем отново.“

Последната ера на Бейл не е крилото, което беше екшън отпреди десетилетие, но той все още е равностоен играч, който на 33 сега трябва да избира моментите си; „Мъдър“ и „умен“, каза Пейдж след играта.

Бейл все пак успява да се отдръпне от годините и да представи изпълнения с ретро качество, както направи при гореспоменатата победа над Турция на Евро 2020.

Бейл, Мур и останалите уелски играчи, които се адаптираха по време на този мач срещу Швейцария, избягаха от атаката и се поставиха в позиция, в която победата срещу Турция ги отведе до прага на елиминациите.

В понеделник вечер срещу Съединените щати, същите тези играчи помогнаха Уелс да завърши първия сегмент от повторението на трика.

След като изравниха първи, сега трябва да победят Иран в петък, за да направят подобна стъпка към втория кръг на Световното първенство.

„Бяха научени поуки“, каза Пейдж. „Беше важно да не загубим мача.

„Имаме някои уморени тела, така че трябва да подготвим екип, който да тръгне отново в петък.

„Хубавото, което имаме, е, че ако погледнете пейката сега, имаме Бренан [Johnson] Докато играеше във Висшата лига, той влезе и направи впечатление, Кийфър влезе и направи въздействие.

„Имаме сила в дълбочина. Мога да погледна през рамо към пейката и имаме играчи, които могат да влязат и да окажат истинско влияние върху мачовете.“

На Евро 2020 Уелс достигна до осминафиналите, въпреки че загуби последния си мач от груповата фаза срещу Италия, която спечели турнира.

И те завършват груповата фаза на финалите на Световното първенство с мач срещу Англия следващия вторник.

Що се отнася до тяхната съдба, Уелс би се радвал да повтори Евро 2020. Добрата воля може да не се простира до желанието им съперникът от последната група да продължи да вдига трофея отново.

Банер на приложението BBC Sport

Получавайте най-новите резултати и известия за голове за всеки отбор на Световното първенство по футбол, като изтеглите приложението BBC Sport: ябълкавъншен линкAndroidвъншен линкAmazonвъншен линк