Луис Суарес на ръба на сълзите след гола на Хуанг Хи Чан за Южна Корея срещу Португалия

Луис Суарес е на ръба на сълзите, докато е на резервната скамейка, след като късният гол на Хуанг Хи-чан за Южна Корея срещу Португалия осъди Уругвай на ранно отпадане, въпреки че Гана води с 2-0 в другия мач.

Луис Суарес се разплака на резервната скамейка на Уругвай след късния гол на Южна Корея срещу Португалия, тъй като голът на Хуанг Хи-чан изпрати Уругвай в груповата фаза.

Суарес беше неутешим в дупката, тъй като беше видян да се крие зад фланелката си със сълзи на очи и гледаше безпомощно – тъй като беше повикан по време на мача – с отбора си последен, който се отправи към внезапно ранно напускане.

Бившата звезда на Ливърпул и Барселона Джорджиан де Араскета асистира на два пъти, за да изведе Уругвай с 2-0 срещу Гана в последния им мач от група Н, но в крайна сметка това не беше достатъчно, за да победи Уругвай.

Луис Суарес беше оставен разплакан на резервната скамейка, когато отборът му напусна Световното първенство

Уругвайският нападател наблюдава от скамейката как отборът му отпада от турнира

Той не можеше да гледа как Ла Селесте се доближава до елиминиране въз основа на отбелязани голове

След равенство 0-0 с Южна Корея в първия им мач и загуба с 2-0 срещу Португалия, Уругвай смяташе, че се завръща в 1/8-финалите – преди да бъде елиминиран, след като вкара по-малко голове.

Вместо обаче да симпатизират на легендарния нападател, феновете в Twitter побързаха да злорадстват.

Един зрител написа: „Фактът, че Суарес плаче, е достатъчно отмъщение за мен. Sciato.

Друг добави: “Да видя Суарес да плаче ме прави щастлив.”

Трети заяви: „По-сладко е да видя Суарес да плаче“, с две смеещи се емотикони.

Четвърти написа: “Няма много по-добри зрители в световния футбол от това да видиш Суарес да плаче.”

35-годишният играч отдавна заема място като един от най-емблематичните злодеи във футболната пантомима, най-известен с това, че победи италианеца Джорджо Киелини на Световното първенство през 2014 г.

Суарес вероятно ще играе в първия си финал на Световно първенство, след като беше двустранната ударна сила на страната заедно с Единсон Кавани в продължение на няколко години и участва в четири финала.

И може би от уважение към постиженията му в мача, все пак имаше фенове, които побързаха да защитят нападателя на Национал.

Суарес отбеляза две асистенции през първото полувреме, когато Уругвай победи Гана с 2-0, но не успя да се класира

Един написа: „Вие сте болен човек, ако сте се наслаждавали на Луис Суарес да избухне в сълзи.“

Друг добави: Не, човече. Не мога да гледам Луис Суарес така. Боли, придружено с емоджи с разбито сърце.

Отборът на Суарес победи Гана с 2-0 след скандален четвъртфинален сблъсък на Световното първенство в Южна Африка през 2010 г.

Гана в крайна сметка загуби през нощта, след като Асамоа Гиан пропусна дузпа, след като Суарес беше изгонен за блокиране на удар с ръка, преди да празнува от тунела, когато ударът на Гиан срещна напречната греда в последната секунда на мача.