Карабао Къп: Джилингам победи Брентфорд след дузпи. Евертън удари силно | Чаша Карабао

Имаше ликуване в края на излизането с отбора от Втора лига Гилингам Преминете към четвъртия кръг на Чаша Карабао С победа с 6-5 дузпи над опонентите от Висшата лига Брентфорд. Пчелите поведоха в рамките на пет минути, когато превъзходният пас на Микел Дамсгаард намери надеждите на Англия Евън Тони, който вкара в първия мач.

Брентфорд владееше 80% от топката, но непоколебимите гости се върнаха в 75-ата минута, когато резервата Микаел Мандрон прати центриране на Алекс Макдоналд в близката греда, гарантирайки, че единственият удар на Джайлс в мача беше зачетен. Вълнуващата битка за мястото приключи, когато приключи Гилингам Халфът Алекс Макдоналд вкара шестия им наказателен удар, а Дамсгаард наблюдава опита му да удари напречната греда, за да спечели аутсайдера.

Победата увенча един незабравим ден за Кент, като се има предвид, че те трябваше да извървят последната част от пътуването си Брентфорд, което означава, че началният удар се отлага с 20 минути. „Трябваше да вървим пеша тук, трябваше да се катерим през барикадите и да си помагаме да преминаваме през оградите“, каза мениджърът на Gillingham Нийл Харис.

„Стигнахме на около четвърт миля от Chiswick Roundabout и заседнахме. За щастие имахме тактическа дъска в автобуса. Но не можахме да се движим и те не можаха да ни осигурят полицейски ескорт. Затова се обадихме на служителите и решихме да вървим пеша – може би около 10 минути пеша.”

Франк Лампард претърпя срамно отпадане от Carabao Cup, както и той Евертън Страната беше разбита с 4-1 Борнмут На стадион Vitality. Карамелите са направени, за да изтласкат редица грешки в защитата като Борнмут Тя прекрати поредица от четири поредни загуби във Висшата лига, за да се класира за четвъртия кръг.

Джамал Лоу, Жуниор Станислас, Емилиано Маркондес и Джейдън Антъни отбелязаха за домакините, а Демарай Грей отговори с Евертън. Франк Лампард призна, че играчите на Евертън отстрани са се провалили. Бяхме бедни, каза Лампард. „Направих много промени, но реалността на работата ми е, че искаме да спечелим всеки мач, в който играем.“

Джамал Лоу от Борнемут празнува отбелязването на четвъртия гол за своя отбор срещу Евертън. Снимка: Робин Джоунс/Борнмут/Гети изображения

Линкълн Той се възстанови от срама за ФА Къп, за да влезе в четвъртия кръг на Карабао Къп с победа с 3-1 над клуба от Чемпиъншип. Бристол Сити На портата на Аштън. Лига 1 поведе в седмата минута, когато позволи на полузащитника Мати Верту да се намеси на 25 ярда отляво на вратата и отбеляза с десния си крак с превъзходен удар.

Резултатът беше 2-0 за 15 минути, когато Бен Хаус открадна младия защитник Джо Лоу, за да започне първото си бягане за Робинс, и нахлу в мрежата от вътрешността на наказателното поле. Четири минути след началото на второто полувреме Линкълн Беше в страната на мечтите, където Поуди О’Конър вкара третия гол почти от линията, след като свободен удар не беше изпълнен.

Резервата Томи Конуей порази мрежата от близка дистанция в 80-ата минута, но Линкълн, който беше нокаутиран от ФА Къп от Чипенхам извън лигата през уикенда, не беше в настроение да отстъпи предимството си.

Прекъсване на два късни гола от резервата Анас Ал-Зарури КроулиТя имаше предвид съпротивата и даде Бърнли Той постигна трудна победа с 3-1, за да стигне до четвъртия кръг на Carabao Cup. Мачът от третия кръг на Turf Moor изглеждаше така, сякаш може да се реши с дузпи, тъй като отборът на Чемпиъншип пропускаше възможност след възможност да убие Лига Втора, която беше завоювала скалповете на Лига 1 Бристол Роувърс и Висшата лига Фулъм. За да спечелите пътуването до Turf Moor.

Но Зарури, който беше изпратен като резерва в 56-ата минута, потуши разочарованието им, когато изпрати топката от ярдове в 79-ата минута, след като Ашли Барнс докосна центриране на Мануел Бенсън. Той добави втория си гол с подобен удар отблизо в 90-ата минута от центриране на колегата си Витиньо.

Головете и от двете страни през първото полувреме бяха осигурени от Уорън Охра и Матю Денис МК Донс Той си осигури място в жребия на четвъртия кръг в четвъртък, като победи опонентите си от Лига 1 Моркамб 2-0. Чарлтън Той спечели близка конкуренция с четвъртия клас Стивънидж, водейки с 5-4 победа с дузпи. Стивънидж напредна след дузпа, вкарана от Люк Норис в 22-ата минута и защити преднината си в дълбочина през второто полувреме, когато Чъкс Анеке изравни, за да доведе мача до изпълнение на дузпи.