Зебре Парма 17-45 Глазгоу Уориърс: Шотландците печелят първа победа като гост на URC за 11 месеца

Джордж Хорн вкара 15 точки при победата на Глазгоу
Пармска зебра: (7) 17
Опитвам: Бруно, du-toit 2; мамят: В момента
Глазгоу Уориърс: (10) 45
Опитвам: Manjezi, Chancellor, McDowall, Matthews 2, Miotti; химилка: клаксон Негативи: клаксон 6

Глазгоу Уориърс спечелиха първата си победа като гост от 11 месеца в Обединената ръгби лига с победа над Зебре Парма.

Уориърс се бориха в първия период и дадоха на Пиер-Бруно Зебре заслужена преднина.

Но Cento Mangezzi отвърна на удара преди почивката и завършилите Себастиен Канчелери, Стафорд Макдауъл, Джони Матюс и Доминго Миоти си осигуриха комфортна победа.

Жак дю Тоа получи късна скоба за Зебре, но това беше само утеха.

Както при мачовете по ръгби този уикенд, имаше минута аплодисменти за легендата на Шотландия Доди Уиър, който почина миналата седмица след дълга борба със заболяване на моторните неврони.

Глазгоу никога не беше вкусвал загуба срещу Зебре, но те също бяха в серия от девет загуби като гост, така че победата в Парма в никакъв случай не беше предрешена.

Това беше подчертано в първите десет минути, когато Мат Фейгерсън беше изпратен в кошчето за пропуснат удар, който се насочваше към пробната линия на Глазгоу. Само страхотната линия на Ричи Грей, която открадна 5-ярдова линия, освободи клапана за налягане.

Зебре все още се колебаеше в линията на Глазгоу и неговият заслужен удар дойде, когато Джеронимо Бризиантели изпрати брилянтен пас от удар в ръцете на плонжиращия Бруно.

Уориърс бяха вторият най-добър отбор с голяма разлика през първата четвърт, но само с минута изоставане те изравниха играта.

Халфът на Зебре Крис Кук взе дълъг живот с удара си в полето за изчистване, давайки шанс на гигантската фигура на Мангизи да победи топката и да събере отпуснатата топка, за да отбележи.

Ако Глазгоу смяташе, че това ще сигнализира за промяна в инерцията, грешаха.

Само някои добри защитници в последната минута от линията на Стейн попречиха на Бруно да напредне за втори опит да завърши това, което беше добър атакуващ ход на Зебре.

Джордж Хорн изпрати дузпа за Глазгоу през първото полувреме, повеждайки с три, но това беше едва заслужена преднина след невдъхновени 40 минути, в които той допусна девет дузпи.

Уориърс отчаяно се нуждаеха от искра и тя дойде от капитан Стайн в началото на второто полувреме.

Пасът на Хорн извади защитник и Щайн се измъкна покрай няколко борави, преди Канселери самоотвержено да се включи за опита.

Миг по-късно гостите отново отбелязаха и поеха контрола над мача. Бруно предизвика хаос с категоричен удар от кутията на Хорн, хвърляйки топката по пътя на Макдауъл, който спринтира чисто и гол.

Horn риташе като насън цял следобед и успя да направи реализацията 24-7.

Сега всичко беше свързано с преследването на четворната бонус точка и тя пристигна надлежно, когато резервата Матюс влетя от близко разстояние.

Друга резервна проститутка, Дю Тоа, отвърна със същото за домакините, преди Доминго Миоти да центрира за петия опит на Уориърс след добро натрупване на Матюс.

Дю Тоа направи втория си опит по почти идентичен начин като първия си, от разточващо се тесто. Но Матюс, за да не бъде надминат от противоположния номер, отговори, като добави малко блясък към своя списък от воини.

Хорн се преобразува, за да завърши безупречно представяне от тройника, за да повиши личния си резултат до 15 точки. Представянето далеч не беше перфектно, но Глазгоу получи това, за което дойде.

редя се

Пармска зебра: Бъни, Бруно, Крон, Лучин, Трула, Прециантели, Кук; Рицоли, Манфреди, Ночера, Сисе, Замбонен, Фукс Матамоа, Пилсер, Кивисич.

Заместници: Дю Тоа, Римпели, Николай, Уйс, Ферари, Гарсия, Смит и Ван Вик.

Глазгоу Уориърс: Смит, Канселиере, Туипулоту, Макдауол, Стайн, Джордан, Хорн; Кебъл, Браун, Z Fagerson, Manjezi, R Gray, Wilson, Vailanu, M Fagerson.

Алтернативи: Матюс, Бехати, Уокър, Дю Преез, Бийн, Браун, Дубе, Меоти.

правило: Туал Трини