Жерар Пике беше изпратен в прощалния мач за Барселона

„Разстроен си!“: Жерар Пике беше изгонен, без да влезе на терена във финала на легендата на Барселона, след гневна реплика на резервата на полувремето пред съдията срещу Осасуна.

• Жерар Пике не участва в прощалното му появяване след изгонването му
  • 35-годишният пенсиониран защитник протестира срещу рефера Хесус Гил Мансано в края на първото полувреме
  • Пике, който беше сред резервите на Барселона, бе изгонен в тунела
  • В доклада за присъдата се твърди, че Пике е казал на служителя, че е “позор за краля”.
  • Бившият защитник на Испания обяви отстраняването си миналата седмица

Жерар Пике подпали всички пожари при последното си участие като играч в испанския футбол – той беше изгонен през първото полувреме за словесна обида срещу съдиите при победата на Барселона над Осасуна.

След емоционалното сбогуване с “Камп Ноу” през уикенда, ролята на Пике като резерва в последния мач на Барселона преди Световното първенство беше намалена.

Но нямаше начин да остане в сянка и след като реферът Хесус Гил Мансано изгони Роберт Левандовски и позволи на Осасуна да отбележи, въпреки молбите на Барселона, че Маркос Алонсо е бил фаулиран, той потърси официалните лица на мача на терена в края на първата част. половината. След това подсвирнете в тунела.

Жерар Пике беше изгонен заради спор със съдията в последното си участие с Барселона

Пенсионираният защитник излезе на терена, за да спори, след като прозвуча сигнал в края на първото полувреме

Докладът на рефера твърди, че Пике е казал: „Вие сте реферът, който е побеждавал най-много Барселона с някои разстояния.

— Ти си позорът на краля.

Някои ще видят това като непочтен край на кариерата му, но феновете на Барселона се зарадваха на рефера, който даде да изгони Неймар, Меси и Луис Суарес по време на кариерата му.

Някои се обърнаха към социалните медии, за да обяснят, че Пике наистина е карал като президент на клуба.

Ако е бил президент на клуба или все още играе, сега ще бъде изправен пред продължителна забрана, но имайки предвид, че Ла Лига няма да може да направи много по отношение на избухването му.

Той продължи да следва служителите през тунела, където му беше дадена заповед да върви

Червеният картон на Левандовски през първото полувреме беше първият в кариерата му в Испания и едва третият, за който той е изиграл над 800 мача в Германия и Полша.

Той може да има проблеми с лигата заради жест, който направи, когато напусна терена след второто си жълто.

Барселона се възстанови от неуспеха и спечели мача, въпреки че игра цял час с десет човека. Бившият нападател на Лийдс Рахайня вкара победния гол пет минути преди края на мача, след като Педри изравни.

Победата означава, че Пике ще подпише отбора си на върха в лигата, независимо от представянето на Реал Мадрид в четвъртък.

Пике се сбогува с Ноу Камп в събота, след като изведе Барселона до победа с 2:0 над Алмерия.

И 35-годишният футболист, и неговият мениджър Шави бяха обляни в сълзи, когато той получи овациите от феновете на отбора през уикенда.

Пике бе избран за един от резервите на Барселона, но не влезе на терена след червения картон

Пике се появи за 85 минути от мача и след това наблюдаваше терена с двамата си сина Милан и Саша, които бяха талисмани за домакинския отбор.

Оттеглянето на испанеца дойде в резултат на бурни месеци, които станаха свидетели на раздялата му с партньорката му Шакира и спор с клуба за заплатата му.

И бляскавата му кариера в Барселона, която го видя да спечели три титли в Шампионската лига, осем титли в Ла Лига и седем Купи на Испания, изглежда ще завърши зле, след като беше изгонен през първото полувреме в Ел Садар.