Европейско турне: Световната купа на Садио Мане под въпрос след контузия при победата на Байерн Мюнхен | Байерн Мюнхен

Садио Мане стана последната съмнителна звезда на финалите на Световната купа, когато сенегалският шампион беше принуден да напусне терена Байерн Мюнхенспечели с 6-1 Вердер Бремен.

Само 13 дни преди началото на мача на Сенегал в Катар срещу Холандия, Мане беше принуден да напусне терена след 20 минути, след като получи лечение за контузия на крака. След като се опита да играе, лятното попълнение от Ливърпул не издържа и той беше заменен.

Без него лидерът в Бундеслигата Байерн пак щеше да отблъсне Вердер, отбелязвайки четири гола през първото полувреме, като Джамал Мусияла отбеляза първия в шестата минута, преди Серж Гнабри да вкара и двата гола за Леон Горецка. Антъни Юн изравни за Вердер четири минути след първия мач на Байерн, но шампионите поеха контрола оттук въпреки загубата на Мане. Гнабри направи хеттрик в 82-ата минута, преди 17-годишният Матийс Тал да вкара късен шести гол.

Волфсбург Запис в началото и края на последната битка Борусия Дортмунд 2-0, за да удължат серията си без загуба до седем поредни мача и изтръгнаха победната серия на опонентите си в три поредни мача.

Мики ван де Веен от Волфсбург стреля с глава в далечната греда от ъглов удар след шест минути. Дортмунд удари гредата в добавеното време на първото полувреме с Никлас Суле, но домакините отново имаха по-добри шансове през втората част.

Лукас Немица (вдясно) реши победата за Волфсбург. Снимка: Фабиан Беймер/Ройтерс

Уулвърхемптън, който загуби последните си седем домакински мача срещу Дортмунд, отбеляза първата си победа над гостите от седем години насам, като отбеляза Лукас Немеча в добавеното време.

Жерар Пике беше изгонен в последния си мач преди пенсионирането си, докато Барселона се бореше за победа с 2-1 над Осасуна, въпреки че нападателят Роберт Левандовски беше изгонен през първото полувреме.

Пике беше резерва, но бе изгонен, след като протестира срещу съдията през първото полувреме след червения картон на Левандовски.

Давид Гарсия засече Осасуна с глава от ъглов удар в шестата минута, но Педри изравни след рикошет веднага след почивката, а Равеня влезе от резервната скамейка и отбеляза гола на Барселона пет минути преди края, със страхотен удар с глава извън наказателното поле. Прелет над вратаря в мрежата.

Жерар Пике признава феновете на Барселона, преди да получи червен картон.
Жерар Пике признава феновете на Барселона, преди да получи червен картон. Снимка: Исус Дигс/EPA

Барселона ще излезе на върха в класирането на испанското първенство с 37 точки, на пет точки зад втория Реал Мадрид, който ще приеме втория Кадис в четвъртък.

Лидери в италианската лига Неапол Те удължиха победната си серия в лигата до 10 мача, когато победиха гостите Емполи 2-0 благодарение на гол и пас на резервата Хирвинг Лозано. Наполи разби резултата, след като Лозано отбеляза дузпа в 70-ата минута след това Емполи Халфът на Разван Марин Виктор Осимхен се спъна в наказателното поле.

Себастиано Лоберто от Емполи беше изгонен, след като получи втори жълт картон за нарушение на Лозано в 74-ата минута, преди мексиканецът да центрира Петър Зеленски, който отбеляза в 88-ата минута. Неапол Той води в класирането с 38 точки от 14 мача и получи нов тласък във вторник с втория Милано Само при равенство 0-0 с противниците Кремонезе.

Аржентинецът Джовани Ло Селсо отпадна от Световното първенство поради контузия на подколянното сухожилие, което доведе до операция на халфа на Тотнъм. 26-годишният играч е сменен ВиляреалЗагубата в Ла Лига от Атлетик Билбао на 30 октомври и сканирането потвърди, че Ло Селсо има разкъсване на подколянното сухожилие.