Вивиан Миедема атакува Евертън и връща Арсенал на правия път | Женска Суперлига

Беше необходим зашеметяващ удар на холандския рекордьор Вивиан Миедема, за да донесе минимална победа на Арсенал у дома срещу Евертън, но резултатът направи срещата в лигата да изглежда по-малко удобна, отколкото беше в края.

„Чувствах се добре до последните пет минути“, каза мениджърът на Арсенал Йонас Едивал. „Малко съм разочарован, че не си починахме в мача, защото имахме шансове да го направим.

Въпреки абсолютната доминация на домакинския отбор в този мач, тъй като Арсенал спечели последните си 13 мача срещу Евертън, като отбеляза 36 гола и допусна шест, той беше номер 14 (което би било най-дългият период на победи за един отбор над друг в WSL ). Не е предрешен.

Евертън е обновена сила под ръководството на Брайън Соренсен и макар че им трябва време, за да покажат резултати, признаците за прохождащ растеж са налице.

Междувременно Арсенал падна до първото си поражение в лигата последния път на Световните серии по покер, губейки с 3-2 от Манчестър Юнайтед на стадион Емирейтс, слагайки край на серия от 18 мача без загуба и 14 победи.

„Победата е силна за отбора“, каза Едвал на въпрос колко важен е резултатът. „Виждаме отбор тук в неблагоприятен момент и се надяваме, че ще сме на път да се обърнем, когато играчите се върнат, но мисля, че се справихме с трудния период досега много добре и това е важно, ако искате да изградете печеливш отбор.”

За Соренсен беше знак за растеж, че задържаха Арсенал до един гол толкова дълго. „Вероятно ще бъде там, където сме“, каза той. „Те са наистина добър отбор и ние имахме шанс да се измъкнем с точка, но не бяхме достатъчно ясни.“

Guro Reiten scored one goal and created four more in a virtuoso first-half performance as Chelsea thrashed Leicester 8-0. The Norwegian playmaker opened the scoring in the fourth minute and went on to set up Jessie Fleming, Fran Kirby, Niamh Charles and Sam Kerr [pictured] before the break.

Fleming struck again for the WSL leaders to make it six soon after the restart, with Beth England getting on the scoresheet before Kirby scored her second to complete the rout at the King Power Stadium against the league’s bottom side, who remain without a point.

Chelsea restored their three-point lead over Manchester United, who had briefly moved level at the top with a 5-0 victory against Aston Villa. Five different players were on target for United in front of more than 30,000 fans at Old Trafford.

After Katie Zelem and Leah Galton has put the hosts in charge at half-time, Alessia Russo added a third from Ella Toone’s pass. Ona Batlle then fired in off the bar from a tight angle, before substitute Rachel Williams added the fifth goal in stoppage time.

“,”image”:”https://i.guim.co.uk/img/media/431d7c99cd103deac3f0c76e5d7bb56e0b1160e9/378_0_707_706/707.jpg?width=620&quality=85&auto=format&fit=max&s=ab85ada3bbf7c44e8e1e56be879d7bdf”,”credit”:”Photograph: John Clifton/X03820″,”pillar”:2}”>

Бързо ръководство

Резюме на WSL: Ман Юнайтед и Челси отбелязаха големи победи

Дисплеи

Гуру Ритен вкара един гол и вкара още четири в емблематично представяне през първото полувреме Челси смачквам Лестър 8-0. Норвежкият плеймейкър откри резултата в четвъртата минута и продължи да поставя Джеси Флеминг, Фран Кърби, Ниам Чарлз и Сам Кер. [pictured] преди почивката.

Флеминг удари отново за лидерите на WSL, за да стане шести малко след подновяването, като Бет Ингланд се записа в таблицата с резултатите, преди Кърби да отбележи втория си гол, за да завърши поражението на King Power Stadium срещу страната от дъното в лигата, все още без точка.

Челси си върна преднината от три точки Манчестър Юнайтедкойто за кратко премина на най-високото ниво С победа с 5-0 срещу Астън Вила. Пет различни играчи вкараха гола на Юнайтед пред над 30 000 фенове на “Олд Трафорд”.

След като Кейти Зелм и Лия Галтън поведоха домакините на полувремето, Алисия Русо добави третата от пас на Ела Тон. След това Уна Батли удари гредата от малък ъгъл, преди резервата Рейчъл Уилямс да добави пети гол в добавеното време.

Снимка: Джон Клифтън/X03820

Благодарим Ви за обратната връзка.

Срещу Юнайтед отсъствието на Ким Литъл, който получи контузия на медиалния колатерален лигамент при поражението на Арсенал от Уест Хем през октомври, изглеждаше като твърде много. Тя се присъединява към Lena Hurtig, Leah Williamson, Rafael Souza и Teah Goldy в стаята за лечение, докато Beth Mead скъса предната си кръстна връзка при първата загуба на отбора за сезона, за да се присъедини към тях.

Тогава беше добре дошла гледка за феновете на Арсенал, да видят влиятелното дуо централни защитници Уилямсън и Соуза в отбора за деня на мача на гостуващия отбор от Мърсисайд, които сами успяха да извикат Николин Соренсен в състава за първи път след контузията й в ACL. .

Арсенал доминираше от самото начало, както неизменно прави през този сезон, но не достигна върха, давайки надежда на Евертън, когато им бяха дадени редки шансове за контраатака. Плавната формация на Toffees щеше да ги накара да паднат до пет отзад, когато Арсенал натискаше към последната трета, което означаваше, че опциите бяха ограничени. Въпреки контрола, след 20 минути всеки отбор отправи само по един удар, като никой от тях не отправи удар към вратата.

Леа Уилямсън от Арсенал играе като резерва срещу Евертън.
Леа Уилямсън, играчът на Арсенал, се завръща след контузия, влизайки като резерва срещу Евертън. Снимка: Брадли Колиър/Пенсилвания

Имаше нужда от нещо специално и тогава то се случи. Миедема, която стартира за първи път в лигата след поражението на Арсенал с 1-0 от Рединг на 16 октомври и след като се възползва от почивката по време на международната пауза, беше събрана от Кейтлин Нападател, която с гръб към вратата защити топката в краката на най-добрият голмайстор на WSL. Миедема подряза десния си крак, преди да удари далечния горен ъгъл.

Арсенал трябваше да удвои преднината си през второто полувреме, когато вратарят Емили Рамзи, дадена под наем от Манчестър Юнайтед, направи страхотно двойно спасяване, за да откаже Миедема, преди да бъде победена само с трети пореден гол със синя фланелка, за да се изплъзне от линията.

След 20 минути до края на мача Уилямсън влезе в битката на мястото на Жан Пети и веднага изби топката за радост на феновете на домакините.