Великобритания загуби от Казахстан в Купата на Били Джийн Кинг, а Дарт и Поултър се провалиха | Тенис

Шансовете на Великобритания да направи невероятна домакинска преднина във финалите на Billie Jean King Cup нанесоха тежък удар във вторник вечерта, след като силен казахстански отбор ги победи, губейки с 2-1 в първия си мач в Emirates Arena в Глазгоу.

В първия мач Юлия Путинцева се възстанови от сет, преди да победи Кейти Поултър, за да завърши 4-6, 6-3, 6-2. След това Елена Рибакина с лекота сложи равенството, побеждавайки Хариет Дарт с 6-1, 6-4 и отбелязвайки завръщането си във Великобритания за първи път. Откакто спечели Уимбълдън победоносно.

В дебюта си за Купата на BJK, Алиша Барнет и Оливия Никълс отбелязаха победа за JB в мъртвите каучукови двойки, побеждавайки Рибакина и Анна Даниелина със 7-5, 6-3.

„Мисля, че се оказа по-добре, отколкото можех да се надявам“, каза капитанът на GB Ан ​​Кеотавонг. „След мачовете на сингъл очевидно има естествено разочарование, защото загубихме общия мач срещу Казахстан.“

От двата гумени сингъла, първият мач между вторите играчи винаги е представлявал по-голяма възможност за Великобритания. Путинцева започна като фаворит, но Поултър спечели слава, издигайки се до големи събития у дома.

Тя пристигна в Глазгоу и отбеляза загуба с 9-1 в BJK Cup, тясна загуба в три сета от Путинцева, нейното единствено поражение. Пултър започна уверено, а Путинцева окова най-голямата й тежест с патрони. Но Путинцева бавно започна да се окопава и да се налага. Тя тества толерантността на Поултър към събранието с дългите разговори, които последваха, разкривайки движението й, взривявайки Поултър с падащи отвари и я стимулирайки от една страна на друга. От средата на втория сет Путинцева доминираше в мача и удобно стигна до победата.

От хакване Да спечели първата си титла от Големия шлем на УимбълдънНапредъкът на Рибакина не беше съвсем гладък, но тя изигра отлична игра във вторник вечер. От самото начало той работи добре и удари топката от вътрешната страна на основната линия. Въпреки че се бореше упорито, за да поддържа връзка през втория сет, Дарт нямаше достатъчно тегло при стрелба, за да се справи.

Глазгоу отбелязва втората година на Купата на Били Джийн Кинг под новия формат на елиминациите „Финали“, в който 12 нации се срещнаха в един град вместо традиционните мачове като домакин и гост. Денят на откриването беше разочароващо зрелище, тъй като отборът домакин привлече хладка публика, разпръсната из стадион Емирейтс.

Поражението поставя Великобритания в трудна позиция. Те ще се изправят срещу испански отбор, воден от световния номер 13 Паула Падуза в четвъртък, и се нуждаят от победа, за да си дадат шанс да продължат към полуфиналите на група С. Въпреки това Казахстан и Испания играят помежду си в сряда и имат втора победа. Защото Казахстан ще свали Великобритания преди да се върнат в съда.

„Без значение какво ще бъде утрешният ден, ние ще се подготвим по правилния начин за Испания. Вижте, виждате, до днес загубихме мача срещу Казахстан само след първите два мача на сингъл, но това не попречи на нивата на енергия да се покачат към предизвикателството да победиш отбора на двойки.