Брентфорд 1-1 Джилингам

Висшата лига Гилингам изхвърли Брентфорд от Карабао Къп с 6-5 след дузпи след равенство 1-1 в Западен Лондон.

Датският национал Микел Дамсгаард пропусна решаващата дузпа при внезапна смърт – само ден след като беше повикан в отбора на Дания за Световното първенство – след като и двата отбора отбелязаха рекордните 100 процента при изпълнение на дузпи.

По-рано в мача, който беше отложен 20 минути, след като отборът от втората лига закъса в задръстване и трябваше да върви пеш през последните 10 минути от серията си, Еван Тони от Брентфорд вкара деветия си гол за сезона само след три минути. Но Джилингам изравни с първия си удар към вратата в 75-ата минута чрез резервата Майкъл Мандрон, за да доведе мача до изпълнение на дузпи.

Резултатът показва, че Джилингам, класиран на 77-о място във Висшата лига, напредва към 16-финалите преди жребия в четвъртък, на живо по Sky Sports след домакинския мач на Манчестър Юнайтед срещу Астън Вила.

Как потънаха хрилете на пчелите

След като оставаха 45 минути до началото, началото беше забавено с 20 минути, тъй като босът на Гилингам беше блокиран в задръстване и треньорът на гостите Нийл Харис разкри, че неговият отбор е прекарал по-голямата част от следобеда в автобуса на отбора и има нужда от него. Да изготвя тактика в автобуса.

„Трябваше да вървим пеша тук и трябваше да се катерим през барикади и да си помагаме взаимно да преминаваме през огради“, каза Харис. “Стигнахме на около четвърт миля от кръговото движение в Чизуик и заседнахме. За щастие имахме тактическа дъска в автобуса.

„Но ние не можехме да се движим и те не можаха да ни осигурят ескорт от полицията. Затова се обадихме на служителите и решихме да се разходим – може би около 10 минути пеша. Тази сутрин трябваше да тръгнем два часа по-рано заради протестиращите . Беше малко ден на клане.”

Бързите приготовления за отбора от Втора лига, когато те откриха дълга топка напред от домакините, показаха, че Кен Луис Потър е напълно непокрит в зоната, като нападателят на Брентфорд беше изправен срещу Тони, за да победи мрежата.

снимка:
Еван Тони от Брентфорд празнува отбелязването на първия гол след само три минути

Тони се надява, че голът ще помогне на каузата му да си осигури място в състава на Гарет Саутгейт за Световната купа, който ще бъде обявен в четвъртък в 14:00 часа.

Страната от Висшата лига продължи да доминира едностранно през първото полувреме, като няколко други кандидати за Световната купа искаха да се присъединят към Тони в списъка на голмайсторите.

Датският национал Кристиан Норгаард отправи директен удар към вратаря на Джайлс Джейк Търнър, след като неговият сънародник Дамсгаард го намери с бърз свободен удар. След това Дамсгаард удари бърза топка минути от вратата, преди иранският национал Саман Куддус да удари гредата.

Mandron изравни с Gillingham, който представи рядък проект
снимка:

Доминацията на Брентфорд продължи след почивката, тъй като Тони пропусна най-видимата сцена от гола в мача, след като спринтира, след като беше запален в мач един на един.

Но 15 минути преди края на мача, центриране на Джайлс Мандрон изпрати центриране в мрежата в близкия ъгъл, което в крайна сметка се превърна в единствения гол за Лига 2 за вечерта.

От друга страна, Търнър спаси добре от Итън Пинък, докато Брентфорд търсеше бърз победител, но домакините от Първа дивизия изчерпаха времето и мачът стигна до изпълнение на дузпи.

Брентфорд не успя да спечели последните си три домакински мача
снимка:

Тони вкара усилието си, като показа запазената си марка, и със следващите 10 ритника, всички завършили в мрежата, Дамсгаард беше този, който удари гредата, за да изпрати усмивка на пътуващите фенове след много дълга нощ.

На въпроса дали е говорил с Дамсгаард, шефът на Брентфорд Томас Франк добави: „Прегърнах го, това е. Той ще бъде разочарован, но ще се поучи от това.“

„Толкова е разочароващо. Искахме да стигнем далеч в състезанието. Но това е футболът за купата и защо обичаме футбола за купата. Ето защо има толкова много истории в купата. Това е красотата на това и се надявам Джилингам да му хареса.“

Какво предстои за Брентфорд и Гилингам?

Последният мач на Брентфорд от Висшата лига преди почивката на Световното първенство е полет до Манчестър Сити по обяд в събота; Мачът започва в 12:30 часа.

Джилингам е домакин на Нортхемптън във Втора лига в събота. Мачът започва в 15 часа.