Бирмингам 2-2 Суонзи: Късният гол на Трой Дийни печели точка за сините | футболни новини

Трой Дийни спаси заслужена точка за Бирмингам, след като Мат Граймс изглеждаше като вдъхновение за Суонзи да спечели равенството 2-2 на стадион Сейнт Андрюс.

Дени изравни в 89-ата минута на мача от Sky Bet Championship, след като Скот Хоугън изведе “сините” напред през първото полувреме.

Оливие Нчам изключи деветия гол на Хоган за сезона, преди Граймс, който започна да изравнява, да изведе Суонзи напред в края на първото полувреме с първия си гол в 85 мача в лигата.

Нивото на Дени обаче означава, че сините са удължили серията си без загуба до шест мача.

Бирмингам, след две загуби в 12 мача, започна с увереност, като се опита да подражава на летящия си старт срещу Куинс Парк Рейнджърс миналата седмица.

Обещаващото им начало се отплати, тъй като те поведоха в 12-ата минута, макар и с предимството на лошата защита на Суонзи.

Тахит Чунг се натисна по левия фланг на Еманюел Лонгелоу, за да влезе в топката, а Хоган остана без надзор и погледна вкъщи, когато вратарят Стивън Пенда запърха във въздуха. Това беше четвъртият гол за Хоган в шест мача.

“Сините” натиснаха за втори гол и директният удар на Чунг се отклони встрани, след като опитът на Хоган се отби в него.

Центриране на Чънг предизвика повече паника в наказателното поле на Суонзи и Бен Кабанго преряза топката над напречната греда, докато скрит Хоган изглеждаше да се хвърли.

Всичко беше еднопосочно, но това се промени в 30-ата минута, когато Суонзи изравни.

Брилянтна диагонална топка на капитан Граймс остави Райън Манинг свободен отляво и неговата преднина удари остър ъгъл от гредата.

Топката рикошира към Нетчам, който сви красиво къдрица в далечния долен ъгъл, оставяйки безпомощен вратаря Джон Руди. Това бе първият гол, допуснат от домакините в Сейнт Андрюс от 226 минути насам.

Движението се измести в другия край и Бенда трябваше да спре решително, за да предотврати автогол, след като центрирането на Чонг беше превърнато в гол от Люк Къндъл.

Суонзи неочаквано поведе във втората минута на продължението в края на първото полувреме.

Този път беше ред на Бирмингам да се защитава тихо, тъй като центрирането на Джоел Латебодиер беше изстреляно в мрежата за първи път от непокрития Гримс от 12 ярда – първият му гол от 30 януари 2021 г.

Бирмингам прекара голяма част от второто полувреме в полувремето на Суонзи, но им трябваше до късно, за да се върнат на скорост, когато Дийни вкара мрежата от близка дистанция, след като Дион Сандерсън отбеляза с глава корнер на Хуниньо Бакона.

Какво казаха мениджърите…

Бирмингам Джон Юстас: „Трой е отличен от първия ден. Той е г-н Бирмингам Сити и ще направи повече и отвъд за този клуб. Той е фантастичен с младите играчи, по-възрастните играчи и с общността. Много сме щастливи, че имаме Трой .”

“Доволен съм от усилията в групата. Мисля, че заслужихме точка от характера, който показаха момчетата. Мислех, че започнахме второто полувреме много по-добре и заслужавахме точка. Трябва да продължите. Мисля ли, че ще избягаме няма време?” не. Суонзи е отличен отбор, страхотен и за 25 минути бяхме наистина добри, а след това загубихме дисциплината си във формата си за 10 минути. Ако направите това срещу тях, те ще ви накажат. Беше наистина лоша защита от наша страна при първия им гол, въпреки че беше страхотен удар.“

Суонзи Ръсел Мартин: „Боли, разочароващо е и разочароващо. Ще получим критики, защото това е нещо, което ни удари този сезон, но играчите са страхотни от дълго време. Винаги щеше да е труден мач, защото те са в страхотно турне по отношение на формата и те са наистина атлетичен отбор.

“Започнахме зле, въпреки че подготвихме играчите за това. След това вкарахме два гола със страхотно качество – това беше страхотен гол на Мат Граймс от центриране на Джоел Латибодие. Нашите играчи вече са в началото на своя път.”