Бирмингам Сити 2-2 Суонзи Сити: Късният гол на Трой Дийни отказва завръщането на Суонс

Скот Хоугън незабелязан се изкачи, за да вкара деветия си гол за сезона

Късният гол на Трой Дийни накара Бирмингам Сити да спечели точка в забавното равенство 2-2 срещу Суонзи Сити.

Суонзи изглеждаше готов да спечели, след като не успя да успее да успее да удари с глава на Скот Хоган.

Оливие Нчам поведе впечатляващото бягане от 20 ярда до нивото на гостите в Сейнт Андрюс преди рядък гол от капитана на Суонзи Мат Граймс.

Но ветеранът капитан на сините Дени удари от близко разстояние, за да спаси точка за отбора на Джон Юстас.

Суонзи на Ръсел Мартин се изкачи до осмо място в шампионата, след като не успя да спечели четири мача, въпреки че три от тях бяха равенства.

Бирмингам, който загуби само веднъж на четвъртфиналите, се изкачи с едно място до десето място.

Суонзи започна бавно равенството срещу Уигън през уикенда, но поуките не бяха извлечени, тъй като отново бяха разкрити в ранните етапи.

Бирмингам, след трудна победа над Стоук Сити, започна отпред и отбеляза с първата си забележима атака.

Емануел Лонгело замахна при центриране отляво и трима защитници на Суонзи необяснимо позволиха на голмайстора Хоугън да се върне в мрежата, без да се изправи от близко разстояние, като задачата на нападателя беше улеснена от решението на Стивън Пенда да излезе от линията си само за не отговаря на напречния проход. .

Тахит Чонг можеше да удвои преднината на Бирмингам, но да предизвика деликатното подхлъзване на Гримс, преди да помогне на полузащитника на Суонзи да изравни.

След превъзходното подаване на Граймс прати Райън Манинг в зоната, изглеждаше, че възможността за Суонзи се появи и изчезна, когато крайният защитник удари крилото от тесен ъгъл от гредата.

Въпреки това, Нетчам имаше други идеи, събирайки отскочилата топка на 20 ярда от вратата и вкарвайки последното си силно завършващо докосване, като топката достигна далеч отвъд скока на Джон Руди и в далечния ъгъл.

Обвързана с първия си значителен набег на родна земя, Суонзи напредва за секунда, докато Люк Кондел захранва Джоел Латипудери в пространството отдясно.

Той избра Граймс, който прекара топката покрай Руди, за да вкара първия си гол от май 2021 г.

Играчите на Суонзи поздравяват капитана Мат Граймс
Играчите на Суонзи поздравяват капитана Мат Граймс (втори отляво) след първия му гол в управлението на Ръсел Мартин

Бирмингам започна вечерта с най-добрия съвместен защитен резултат във второто ниво, но Суонзи изостана, като взе повече точки от всеки друг отбор от второ ниво този сезон.

Домакините видяха гол за първи път след почивката, след като Жуниньо Бакона стреля извън наказателното поле, преди Граймс да го последва в другия край.

След това Бирмингам крещеше и се издуваше за дълги участъци, въпреки че заместникът Джордан Джеймс беше лишен от брилянтното предизвикателство на Хари Дарлинг.

Но с хората на Юстас, изправени пред първото си домакинско поражение от август насам, Дион Сандерсън засече с глава при ъглов удар на Бейкона и остави на Дийни образцовата задача да насочи топката към мрежата.

Мениджърът на Бирмингам Сити Джон Юстас каза:

“Продължаваме да работим до края и очевидно съм доволен от точката в края. Резервите, които дойдоха, направиха страхотна разлика – всичко е за отбора.

“Първите 20-25 минути бяхме наистина добри, след това загубихме дисциплината си и допуснахме наистина лош гол. След това те вкараха наистина добър гол преди първото полувреме.

„През второто полувреме смятах, че бяхме много по-добри по отношение на нашата форма.

“Суонзи е страхотен отбор на това ниво, те играят страхотен футбол. За мен най-удовлетворяващото нещо е характерът, който показахме, за да се върнем в играта и резервите, които правят разликата.”

Треньорът на Суонзи Ръсел Мартин:

“Чувството е гордост за играчите, начина, по който се върнаха след труден старт. Имаме млада група и сме в началото на пътуването с много играчи.

“Те играха много смело на топката. Но тази вечер отново имаме проблем с групата. Става дума за поемане на отговорност, изслушване на детайлите и след това изпълнението им.

„Допуснахме твърде много голове заради количеството удари и положения, които даваме, така че имаме проблем с това.

„Някои футболни полувремена бяха страхотни – показахме страхотни изпълнения. Ето защо съм разочарован.“