Англия стартира с победа на Световното първенство в Катар, смазвайки Иран | Новини от Обединеното кралство

Англия победи Иран с 6:2 в мача на откриването на Световното първенство в Катар.

Мачът, който се игра на Khalifa International Stadium, беше първата среща между двата отбора и видя хиляди фенове да препълват трибуните, за да гледат действието.

Преди началото на мача някои английски фенове се затрудниха да влязат на стадиона поради проблем с приложението за билети на FIFA.

когато играта започна, Трите лъва коленичиха Това е жест срещу расизма и пост неравенството Отменете решението на капитана да носи значката OneLove Заради заплахата на ФИФА, че Хари Кейн ще доведе до жълт картон.

Световното първенство до голяма степен беше засенчено от неспортни въпроси, включително критики за нарушенията на човешките права в Катар.

В очевиден акт на подкрепа за протестиращите у дома, иранската страна избра да не пее националния химн на страната си преди началото на мача.

Няколко минути след началото на мача иранският вратар Алиреза Бейранванд беше ударен в главата, докато се сблъсква със съотборник, принуждавайки го да падне на земята и в крайна сметка беше изнесен от терена на носилка със съмнение за мозъчно сътресение.

В 35-ата минута Англия отбеляза първия си гол, отбелязан от 19-годишния Джуд Белингам.

„Разочаровани сме да допуснем двама“

Говорейки след мача, Белингам, който вкара първия си международен гол, каза, че това е “момент за наистина гордост”.

„Беше труден старт и трябваше да се отърсим от него“, добави той. „Важно е да се научим как да създаваме положения срещу този тип отбори, но сме разочаровани да допуснем два.“

Отборът продължи да оказва натиск върху Иран и Букайо Сака вкара втория гол в 43-ата минута, преди Рахим Стърлинг да направи 3-0 в добавеното време на първото полувреме.

Англичанинът Джуд Белингам (вляво) празнува отбелязването на първия си гол в мача със съотборника си Мейсън Маунт по време на мача от Група B на Световното първенство по футбол на Международния стадион Халифа в Доха.  Дата на снимката: понеделник, 21 ноември 2022 г.
снимка:
Англичанинът Джуд Белингам (вляво) празнува отбелязването на първия гол за своя отбор в мача с Мейсън Маунт

Сака отбеляза и четвъртия гол в 62-ата минута, преди Иран да вкара един в 65-ата минута, когато Мехди Тареми стреля покрай Джордан Пикфорд, който успя само да вземе ръката си в удара.

Маркъс Рашфорд хладнокръвно направи 5-1 в 71-ата минута, моменти след като влезе на терена като резерва, а Джак Грийлиш добави резултата в последните минути на мача.

След като осигури гола си, Грийлиш празнува на терена, като изпълни танц, който беше обещал да изпълни за 11-годишен фен с церебрална парализа.

Джак Грийлиш празнува отбелязването на своя шести гол
снимка:
Джак Грийлиш от Англия празнува шестия си гол

„Изгубихме фокус“

Мениджърът Гарет Саутгейт каза, че резултатът е “добро начало” за Англия, но че “трябва да се справят по-добре”.

Той обясни: „Имахме 24 минути допълнително време през целия мач… Грешките бяха следствие от резултата, така че беше време да се съсредоточим и загубихме фокус.“

Джак Грийлиш (вляво) празнува с мениджъра Гарет Саутгейт след мача от група B на Световното първенство на ФИФА на международния стадион Халифа в Доха.  Дата на снимката: понеделник, 21 ноември 2022 г.
снимка:
Джак Грийлиш (вляво) празнува със Саутгейт

“Първото полувреме беше в застой с много удари, но нашият натиск и движение бяха наистина добри. Не трябваше да допускаме два гола на този етап от играта, така че трябва да сме точни в мача срещу САЩ.”

Иран направи 6-2 в продълженията, след като Тареми реализира наказателен удар, който беше отсъден, след като VAR посъветва рефера да прегледа снимките на дърпането на фланелката му.

Сега Англия трябва да се изправи срещу Съединените щати в петък.