Английските фенове хвалят Хари Магуайър, след като се почувства „не съвсем наред“ в заключителните етапи на победата им над Иран

Хари Магуайър каза, че е излязъл по време на победата на Англия с 6-2 над Иран, защото се е почувствал “не съвсем наред” – но той иска да бъде част от следващия мач на отбора срещу САЩ в петък.

Магуайър беше изписан през второто полувреме с първоначалната диагноза предполагаемо сътресение, след като показа впечатляващо представяне по време на пълната победа на Англия.

Изпълнението му събра подкрепа от мнозина в социалните медии, така че ранното му напускане предизвика известно безпокойство. Въпреки това Магуайър се обърна към Twitter след победата в понеделник, за да потвърди, че смяната му в 70-ата минута е само предпазна мярка.

Магуайър написа в Туитър: „Почувствах се зле през второто полувреме, така че това беше просто предпазна мярка. В очакване на петък. Освен това включваше знамето на Англия и снимка на годежа.

Хари Магуайър влезе в Twitter, за да разкрие, че е бил изваден по време на победата на Англия с 6-2 над Иран, защото се чувствал „не съвсем наред“, но намекна, че ще се върне в игра в петък срещу САЩ.

Неговите съотборници му поднесоха съболезнования на терена преди да бъде заменен в 70-ата минута

След мача репортерът на Sportsmail Роб Дрейпър публикува в Туитър актуална информация от Гарет Саутгейт за състоянието на Магуайър.

Хари Магуайър се почувства зле. (Той) го маркира преди гола. „Нямаше смисъл да продължаваме с това, но няма за какво да се тревожим“, каза Саутгейт.

На въпрос дали ще бъде готов за следващия мач на Англия срещу САЩ, Саутгейт каза: „Трябва да бъде“.

Саутгейт също предостави актуална информация за Хари Кейн, който получи удар по глезена по време на мача.

Селекционерът на Англия каза: Мисля, че Хари Кейн е добре. Очевидно това изглеждаше като лош подход, но той продължи. Наистина го свалихме, защото чувствахме, че това е момент, в който можем да направим това.

Той беше принуден да напусне през второто полувреме, след което бранителят потвърди, че е “болен”

Магуайър беше редовен играч по време на престоя на Саутгейт като селекционер на Англия, като изигра ключова роля в техния мач до полуфиналите на Световното първенство през 2018 г. и финала на Евро 2020 миналото лято.

Английският бранител бе избран в отбора на Евро 2020, но оттогава се бори както на вътрешния, така и на международния терен.

29-годишният играч се оказа извън плановете на Ерик тен Хаг в Манчестър Юнайтед досега този сезон, като се изплъзна надолу и се бореше да получи време за мач.

Въпреки това, след като започна мача на Англия срещу Иран, той беше много впечатляващ – изглеждаше стабилен в защита и също така заплаха от стандартните позиции.

Магуайър всъщност направи асистенция за Букайо Сака и той също трябваше да получи дузпа, когато очевидно беше дърпан от иранския защитник Розбе Чешме, но нищо не беше дадено, въпреки проверката на VAR.

Магуайър предпазливо напусна терена и беше заменен от защитника на Тотнъм Ерик Дайър

Напускането му разочарова феновете на Англия, тъй като смятаха, че той се представя добре

Въпреки това, след като Иран допусна гола си и направи 4-1, Магуайър почувства известен дискомфорт и получи медицинска помощ.

След няколко минути лечение Магуайър беше заменен от защитника на Тотнъм Ерик Дайър – мнозина смятаха, че е получил мозъчно сътресение.

Въпреки това Магуайър изправи рекорда скоро след мача – разкривайки, че се е почувствал „зле“ по време на второто полувреме на първия мач на Англия.

Феновете на Англия обаче побързаха да аплодират представянето на Магуайър, което падна лошо след смяна.

Коментирайки съвместно с BBC, Джърмейн Дженас каза: „Надяваме се, че може да бъде взето разумно решение, защото Хари Магуайър просто не изглежда добре. Можете да го видите само в очите му.

За Магуайър да направи това, което направи, особено през първото полувреме, като атакува и в двете наказания. Той може да бъде горд и да държи високо главата си. Това е добра стъпка в правилната посока.

Феновете на Дженас споделиха чувствата си.

Английските фенове бързо похвалиха Хари Магуайър след представянето му в понеделник следобед

Един от тях каза: “Хората, които казаха, че Магуайър не трябва да започва за Англия, са напълно случайни хора.” Друг добави: „Магуайър с фланелка на Англия е нереалистично“.

Друг фен възкликна: “Когато Магуайър играе за Англия, той прилича на премиера Малдини.”

Имаше повече похвали от другаде, като феновете също посочиха често слабата му форма за Манчестър Юнайтед в сравнение с впечатляващите му изяви за Англия.

Единият каза: “Магуайър е луд по Англия.” Друг каза: „Защо Магуайър е толкова ужасен за Юнайтед, но всъщност е луд за Англия, ха-ха“.

Англия поведе с три гола през първото полувреме благодарение на голове на Джуд Белингам, Букайо Сака и Рахийм Стърлинг.

Сака добави още един гол през второто полувреме, преди Мехди Тареми да върне един за Иран. След това Маркъс Рашфорд добави пети, а Джак Грийлиш – шести, за да даде на Англия впечатляващ старт на турнира, който беше обиден само от дузпа в добавеното време от Тареми.

Магуайър изглеждаше в добро настроение след мача, докато разговаряше със семейството си на трибуните