Акценти | Арсенал 2-4 Уотфорд | видео | Новини

Започнахме подготовката си за подновяването на Висшата лига с приятелски мач при закрити врати срещу Уотфорд, в който отборът от Чемпиъншип спечели с 4-2.

Мачът в Лондон Колни беше първият шанс за членовете на първия ни отбор извън Световното първенство да получат няколко минути, откакто победиха Уулвс преди три седмици, а голове на Маркиньос и Еди Нкетия ни изведоха с 2-1 при спирането .

Въпреки това, след като направиха 10 промени на почивката, победителите – които също започнаха с пълна сила – успяха да компенсират изоставането, за да спечелят победа точно навреме за подновяването на сезона в лигата следващия уикенд.

Доминирахме през първото полувреме, така че, въпреки че не играхме 21 дни, изглеждахме силни. Мохамед Елни и Кийрън Тиърни принудиха Даниел Бахман да направи две спасявания, преди Нкетия да се приближи с начален удар, но нападателят прокара отскочилите фракции встрани.

В 25-ата минута Мартин Одегард отправи шут към Самби Локонга, който видя удар от границата на наказателното поле и удари основата на гредата, но най-накрая натиснахме три минути по-късно, когато той последва с добра игра, центриране на Седрик беше пометен от Маркиньос от 20 ярда, който вкара топката. Долният ъгъл на Бахман.

Това беше началото на три последователни гола, като Хорнетс след осем минути бързо намериха отговор. Кийнън Дейвис прехвърли дълга топка покрай Карл Хайн, за да изравни, но това равенство продължи само три минути, когато Нкетия скочи високо, за да принуди изпълнението на Тиърни.

Това ни гарантира, че влезем във второто полувреме заслужено, като заменихме всичките си футболисти с членове на нашия отбор под 21 години, на които беше даден шанс да се изправят срещу силна опозиция през 45-ото второ полувреме.

Те бяха близо до увеличаване на преднината ни, когато Тейлър Форан уцели ъгловия удар на Амарио Козиер-Дюпери срещу гредата четири минути след второто полувреме и това щеше да докаже, че в 52-ата минута Уотфорд отново изравни, когато Джоузеф Хонгбо се изви в свободен удар, който Дейвис плъзна покрай Хайн и вкара с глава втория си гол в мача.

След това Ясир Асприла видя добра възможност да пледира, когато ударът му беше отразен, но точно преди изтичането на часа той отбеляза резултата. Жоао Педро сграбчи средната линия и дриблира 30 ярда, преди да хвърли топката към колумбийския национал, който сви топката в горния ъгъл след последния откачен сервис на Хуберт Грачик.

Младият поляк направи хитро спасяване, за да осуети Педро, след като влезе отново в наказателното поле, преди да откаже Хенгбо два пъти в бърза последователност, но в 77-ата минута той беше безсилен да попречи на Педро да отбележи, когато неговата ефективност го видя да се изплъзва покрай нашата страна. Защитавайте и намерете долния ъгъл, за да спечелите.

Арсенал: Хайн (Грачик 58), Седрик (Уолтърс 46), Холдинг (Форан 46), Габриел (Монлуис 46), Тиърни (Суза 46), Елни (Луис-Скели 46), Локонга (46 ноември), Одегор (Смит 46) ) ).), Нелсън (Бътлър-Оедехе 46), Маркиньос (Сагойе младши 46), Нкетия (Козир-Дебере 46). Subs Unused: Awe, Wound, Idea.

Уотфорд: Бахман (Хъмър 46), Камара (Морис 70), Каткарт (Еконг 46), Кабаселе (Чералта 46), Нгакиа (Полок 70), Каембе (Деле Бачеро 60), Чудхури (Блейк 70), Жоао Педро (70) , Асприла (70), Гаспар 70), Сема (Хунбо 46), Дейвис (Байо 60). Не се използва: Marriott.

Авторско право 2022 г. Футболен клуб Арсенал plc. Разрешение за използване на цитати от тази статия се предоставя при условие, че е дадено подходящо кредитиране на www.arsenal.com като източник.